4 výlety po jižních Čechách s dětmi, které si zamilujete

článek je inzerce, nejde o odborný text
V jihočeském kraji najdete neuvěřitelně nádherná místa. Jakmile se jednou do jižních Čech vydáte, propadnete nehynoucí lásce. Jaká míst si užijete i s dětmi? Čtěte dál.


Ubytování v chalupě je vždy dobrá volba

Milujete tradice? Užíváte si klid a pohodu? Zarezervujte si jižních Čechách chatu. Chata má jen pozitiva. Budete mít soukromí a mnoho prostoru. Navíc můžete přijet se psem nebo se vykoupat v bazénu. Tradiční chaty patří mezi to nejlepší ubytování.

Vodní nádrž Lipno

Lipenská přehrada se nachází cca 35 km od Krumlova. Zabírá plochu 48,7 km² a měří 42 km. Největší naměřená hloubka činí 25 metrů, průměrná hloubka pak cca 6,5 metrů. Převážnou část Lipna najdeme uvnitř CHKO Šumava.

O stavbě nádrže se přemýšlelo již od 80. let 19. století. Osud tomu však nepřál, takže k reálné stavbě došlo až po 2. světové válce.

V okolí Lipna najdete nespočet aktivit, např. paddleboarding, bobovou dráhu nebo prozkoumejte zámek Hluboká nad Vltavou či Frisbee park Lipno. Milovníky zvířat vezměte na Králičí ostrov, na kterém najdete ochočené králíky a morčata. A na hřišti Království lesa lze zahlédnout kocourka Lotrando.

Zřícenina hradu Dívčí kámen

Nad soutokem řeky Vltavy a Křemžského potoka najdete ohromnou zříceninu Dívčí kámen. Hrad vznikl v roce 1349 a nechal ho založit rod Rožmberků.

V okolí hradu najdeme zajímavé botanické a zoologické objevy, proto bylo toto území vyhlášeno jako přírodní rezervace. Kousek od zříceniny se nachází celosvětově významné keltské oppidum.

Hrad se každoročně plní tisícovkami návštěvníků, kteří se přišli podívat na, středověké trhy, koncerty, výstavy, vystoupení a různorodé přednášky. Pokud zvolíte jako dopravní prostředek vlak, vystupne na zastávce Třísov.


Český Krumlov

Necelých 23 km od Budějovic narazíte na město Český Krumlov. Městem protéká Vltava a navíc se nachází pod Blanským lesem. Užijte si spojení přírody a města na vlastní kůži.

Sháníte tipy na výlety po Českém Krumlově? Určitě si prohlédněte hrad a zámek Český Krumlov. Uvnitř se nachází Maškarní sál jehož skicu uchovává newyorské Metropolitní muzeum. Zaujme i zámecké divadlo s nejzachovalejší barokní scénou. Po prohlídce zamiřte do medvědária, lapidária, zámecké zahrady a na plášťový most.

České Budějovice

Při návštěvě jižních Čech se nevyhnete Českým Budějovicím, jenž se nachází na soutoku Vltavy a Malše. Město založil v 13. století Přemysl Otakar II. jako základnu královské moci.

Hlavní náměstí má ohromné rozměry 133 metrů x 133 metrů. Díky tomu je to největší české náměstí do čtverce. Ve středu náměstí je Samsonova kašna a o kus dál bludný kámen.

Barokní katedrála svatého Mikuláše nesmí ujít vaší pozornosti. Zajímavou podívanou je Černou věž, která sloužila jako hlásná a strážná věž nebo bývalé věznice Železná panna a Rabenštejnská věž.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
4. března 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!