Chystáte se na hory, ale nemáte vlastní lyže? Tak si je vypůjčte!

článek je inzerce, nejde o odborný text
Pokud nejste nadšeným lyžařem, který na sjezdovkách tráví každý víkend, nemusíte hned investovat do nových lyží. Postačí vám ty vypůjčené. A my víme, kde je seženete!

Lyže rozhodně nepatří mezi levné sportovní náčiní. Náklady na kompletní lyžařskou výbavu se mohou šplhat do desetitisíců. Za pronájem juniorského lyžařského kompletu přitom nezaplatíte ani dvě stovky za den. Navíc dostanete poslední model s nabroušenými hranami a skluznicí.

Praktické, že? A na základě jakých parametrů vybrat správný model? Poradíme vám!

Vyberte si renomovanou půjčovnu

Prvním krokem bude volba vhodné půjčovny lyží. Je pravda, že lyže si můžete půjčit přímo na horách, počítejte ovšem s řádově vyššími cenami, mnohdy dvojnásobnými.

Zvolíte-li renomovanou pražskou půjčovnu (doporučujeme například pražskou LYZEGOHOME sídlící na pražském Smíchově), dostanete se na cenu zhruba 250 Kč za den za základní sjezdový set pro dospělého.

Lyže si v každém případě v předstihu zarezervujte, jinak by se mohlo stát, že na vás žádné nezbydou.

Sjezdovky, nebo běžky?

Ještě před tím se však ujasněte, o jaký typ lyží máte vůbec zájem. Na trhu se v podstatě setkáte se třemi typy lyží – sjezdovkami, běžkami a lyžemi skialpovými. S největší nabídkou se setkáte v kategorii lyží sjezdových.

Vybíráme sjezdovky

Zde najdete slalomky pro krátké oblouky, obřačky pro delší oblouky, allround lyže pro obojí a allmountain lyže vhodné i na neupravenou sjezdovku. Speciální kategorií jsou freeridové lyže vhodné do volného terénu. Jaké zvolit, to primárně záleží na stylu vaší jízdy i terénu, v němž budete jezdit.

Vybíráme běžky

Dáváte-li přednost běžkařským tratím, budou v hledáčku vašeho zájmu běžky. Na výběr máte širší rekreační, užší výkonnostní a široké s ocelovými hranami.

Při výběru vhodného modelu se neváhejte poradit s personálem půjčovny, který vám zcela jistě ochotně poradí.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
11. prosince 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!