Chystáte se na náročný výlet? Obujte si pořádné boty

článek je inzerce, nejde o odborný text
Svět je plný nejrůznějších tras a cest, které si přímo říkají o pořádné prozkoumání. Ať už se chystáte pouze na kratší procházku do sousedního lesa, balíte si na několikadenní vandr, či vás spíše čeká náročný vysokohorský výšlap v zahraničí, alfou i omegou je řádná ochrana nohou. Na jaké základy musíte během jejího výběru myslet?


Ideální varianta

Jedním z nejčastějších dotazů, na který se ptají lidé vybírající trekové boty, je samozřejmě jejich výška. Obecně platí, že klasické nízké provedení je vhodné na kratší výlety s lehkou zátěží. Jdete-li se tedy pouze provětrat v neděli s kamarády, bude vám daná varianta bez problémů stačit. Její výhodou je vysoká flexibilita nohy, lehká váha a decentní vzhled vhodný i do města.

Kotníkové turistické boty váží více a spolehlivě fixují vaše nohy. Tyto vlastnosti se vám nebudou příliš zamlouvat, pokud s nimi plánujete chodit jen po zpevněných cestách.

Jestli se však chystáte do terénu a kopců, ihned oceníte pevné a bezpečné kroky. Zároveň představují skvělou oporu v případě, kdy máte na zádech těžký batoh.

Vyzkoušejte si sami

V současné době lze zvolit z ohromného množství různě kvalitních, pevných i odolných výrobků. Asi je vám jasné, že myslíte-li to s turistikou vážně, budete muset investovat alespoň několik tisíc korun. Odměnou vám bude stoprocentní ochrana i pohodlí, které vám vydrží několik let.

Mezi nejpopulárnější materiály bezesporu patří kůže, jež se chlubí univerzální odolností v téměř všech venkovních podmínkách. Její nevýhodou je nutnost poctivé údržby, s čímž si spousta lidí neví rady.

Nenechte se tímto faktem odradit, protože se opravdu nejedná o nic složitého a veškeré informace najdete během chvíle na internetu.

Technologické vychytávky

Moderní turistická obuv disponuje celou řadou šikovných funkcí, díky nimž zvládnete ujít delší trasy, nebude se vám potit noha, tvořit puchýře a předejdete zraněním na kluzkém povrchu. Příkladem jsou třeba produkty pod výše vloženým odkazem, po jehož rozkliknutí se před vámi objeví pestrý inventář zboží.

Za zmínku určitě stojí membrána GORE-TEX, jež chrání vaše nohy před vodou a zároveň odvádí vlhkost ven z boty. Zajisté oceníte i tlumení nárazů v oblasti paty, jelikož právě tato část nohy je nejvíce zodpovědná za přenášení energie do kloubů, páteře a dalších částí těla.

Na internetových stránkách známého e-shopu bosp.cz najdete nejen letní, nýbrž i zimní obuv pro všechny účely. Na základě dostupných informací ke každé jednotlivé položce snadno zvolíte ideální možnost přesně pro vás. Objednáte-li nad 2 500 Kč, máte nárok na dopravu zcela zdarma, přičemž obdržíte své zboží do 48 hodin. Příliš ale neváhejte, protože zima pomalu končí.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
31. ledna 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!