Čím dál více Čechů vyráží na Zanzibar. Proč a jaké krásy ostrov nabízí?

článek je inzerce, nejde o odborný text
I přestože podmínky pro cestování aktuálně nejsou nejlepší, rozhodně to neznamená, že z České republiky nelze vycestovat. Pokud toužíte hodit všechny starosti za hlavu, odpočinout si v ráji a vydat se po několika měsících omezování opět za poznáním, vsaďte na dovolenou na Zanzibaru.

Zatímco řada zemí omezuje vstup cizinců na své území nebo ho podmiňuje negativním testem na Covid-19, Zanzibar nic takového nevyžaduje, do země tak stačí mít sjednané cestovní pojištění a vstupní vízum.

Osvědčená klasika, kterou musíte vidět a zažít

Na Zanzibaru je nespočet míst k vidění, některé jsou méně obvykle, jiné jsou turisticky velmi oblíbené, a hlavně ověřené. Pokud tak nechcete šlápnout vedle, vsaďte na klasiku. Co se pláží týká, pak jednoznačně mezi ty nejlepší patří Nungwi, Kendwa, Paje a Jambiani.

Už jen samotná procházka po pláži vám nabídne úchvatný zážitek, vyčkáte-li si ale na odliv a příliv, zažijete něco překrásného. Na některých místech se oceán stahuje až o stovky metrů a vy se tak můžete pokochat jedinečným přírodním úkazem.

Zájezdy na Zanzibar ale nejsou jen o relaxu na pláži, jakmile se nabažíte odpočinku a romantických procházek, je čas vydat se za pořádným dobrodružstvím do národního parku Jozani Forest, kde se tváří v tvář setkáte s roztomilými opičkami. Litovat nebudete ani výletu za kořením a exotickým ovocem, Spice Tour je častým cílem turistů, kteří chtějí na vlastní oči vidět, jak roste avokádo, vanilka, skořice, zázvor, kávovník nebo chlebovník.

Další dny pak můžete věnovat hlavnímu městu Zanzibaru a nedalekému ostrovu Prison Island, kde jsou hlavní atrakcí želvy obrovské, nebo vyrazit na širý oceán za delfíny či za potápěním na Mnemba Atoll.

Pokud plánujete na Zanzibaru výletovat, mějte dostatek hotovosti, platební kartu ne vždy a všude akceptují a s bankomaty to není na ostrově nijak valné. A jakou měnu si vzít na dovolenou do země Tanzanie? Místním platidlem je tanzanský šilink, avšak hravě zaplatíte i americkým dolarem.

Na co si dát pozor na Zanzibaru?

Zanzibar je pro Čechy čím dál větším lákadlem, na ostrov vyráží lidé za dobrodružstvím, romantikou, odpočinkem i za poznáním. Země toho má skutečně hodně co nabídnout. Navíc se nejedná o žádný kriminální stát, Zanzibar je bezpečný v porovnání s ostatními státy východní Afriky.

Dobré je však znát pár místních zvyklostí. Vyrazit ven po setmění sice není zakázané, přesto je lepší se držet hlavních turistických tahů. Pokud se vydáte na večerní procházku, pak určitě bez alkoholu, ten si raději dopřejte na hotelu nebo v resortu. V žádném případě na ostrově nefoťte místní ozbrojené složky a ani jejich techniku, co se oblečení týká, to na veřejnosti volte střídmější, nezapomínejte na to, že na Zanzibaru je hlavním náboženstvím islám.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
15. ledna 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!