Jak na déšť a bláto v dětském šatníku

článek je inzerce, nejde o odborný text
Letošní zima je zatím zkouškou pro nejednoho rodiče. Déšť, bláto, ale i chlad, první stopy sněhu či nekonečné pošmourno. Děti jsou neustále provlhlé, umazané a znechucené. Ne nadarmo se ale říká, že není špatného počasí, ale jen špatného oblečení. Pamatujte, že u dětí to platí dvojnásob.


Začněte kvalitní prádlem

Abyste si nyní užili společnou adventní procházku do lesa, radosti vánočních trhů či jen pobyt na zahradě, je potřeba mít připraveno oblečení pro děti v patřičné kvalitě. Začít byste vždycky měli u kvalitní první vrstvy, která jde přímo na tělo. Ideální je merino vlna či jiné termo prádlo, které dokáže zahřát, i když se dítě zpotí. Službu mohou udělat i kvalitní punčocháče, bavlněné spodní prádlo či podvlékací košilky.

Mikiny a svetry nesmí chybět

Na první vrstvu pak přijde kvalitní mikina či teplý vlněný svetr. Zkoumejte zejména kvalitu materiálu, například svetr ze syntetického materiálu zahřeje mnohonásobně méně než klasický vlněný. Mikiny jsou ideální z flísu.

Nepromokavé kalhoty

Základem jsou pak kvalitní kalhoty, které zahřejí, neprofouknou a jen tak nepromoknou. Dobrou službu většinou dokáže odvést softshell, který se vyrábí rovněž v různých tloušťkách a s podšívkou či bez. Kalhoty mají většinou pružný pas a jde je obléci i na tepláky či jiné kalhoty.

Bunda do bláta a deště

Pokud ještě nepřišla ta pravá zima, nemusíte nutně hned sahat po klasické zimní bundě, ale spíše volit materiál vhodný i do deště a bláta. Vyrábí se například pogumované bundy s flísovou podšívkou, které obstojí i v pořádném dešti.

Pořádné čepice a rukavice

Kvalita dětského oblečení stojí na detailech, za něž v zimě můžeme považovat nepromokavé a hřejivé rukavice, teplý nákrčník a dobře padnoucí čepici. Rodiče to dobře vědí a dávají si na toto velký pozor. Dobrým tipem je také nosit s sebou na procházku vždy náhradní rukavice a ponožky, v případě silného deště, pádu do kaluže či urputného hraní si se sněhem.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
16. prosince 2022


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!