Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Kam v zimě na dovolenou? Objevte vulkanickou krásu Tenerife a Fuerteventura

autor: Izabela Nováková
Zima v Evropě má mnoho podob. A pokud zimní radovánky v Alpách nejsou nic pro vás, vyrazte za sluncem a příjemným oceánským vánkem na Kanárské ostrovy. Kromě nekonečných procházek po liduprázdných plážích tady na vás čeká dechberoucí krajina i neobyčejná vřelost místních.

Ať už vyrazíte na kterýkoliv ze sedmi Kanárských ostrovů, přivítají vás tady příjemné teploty kolem 20 °C, azurové nebe a dlouhé dny, které trvají v průměru 10 hodin. Pohádkové ubytování s výhledem na oceán navíc tady během zimních měsíců seženete výrazně levněji než v létě.

Tenerife: Černé pláže i nejvyšší sopka Španělska

Největšímu ostrovu Tenerife vévodí sopka Pico de Teide, která je se svojí výškou 3 718 m nejvyšším vrcholem ve Španělsku vůbec. Lanovka vás vyveze až k jejímu vrcholku a vám tak zbyde dostatek sil na prozkoumání okolní krajiny v přilehlém Národním parku Teide. Ze severu na jih ostrova se autem dopravíte zhruba za hodinu a půl a projet Tenerife křížem krážem rozhodně stojí za to. Zatímco severní část je pouštní, ta jižní vás uchvátí bohatou zelení. Ostrov lemuje 269 kilometrů dlouhé pobřeží s nekonečnými plážemi, které jsou proslulé svým vulkanickým černým pískem.

Fuerteventura: Pohledy měsíční krajiny

Turismus je na Fuerteventura poměrně mladý a zdejší krajina si díky tomu stále zachovala své panenské kouzlo. Nekonečné duny, skalnaté horské hřebeny a uchvacující měsíční krajina na vás čekají v přírodním parku Corralejo, kam písek přivál až ze Sahary. Součástí Fuerteventura je také malý ostrov Lobos, místo plné skrytých pláží, romantických zátok a vzácného ptactva. Vedle kurzů měn dnes většina z nás před odletem na dovolenou sleduje také situaci kolem pandemie. Kanárské ostrovy navíc patří mezi jednu z mála destinací, která turistům nabízí úhradu výdajů souvisejících s koronavirem. Ať už půjde o náklady za případnou repatriaci, léčebné výdaje či náklady spojené s povinnou karanténou. Přesto si však nezapomeňte sjednat cestovní pojištění, které vás chrání proti běžným cestovatelským neduhům.

autor:
Izabela Nováková

datum vydání:
4. září 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.