Kam za exotickou přírodou v době pandemie? Nechte se okouzlit krásami Kostariky!

článek je inzerce, nejde o odborný text
Dochází vám trpělivost s lockdownem, který v Česku trvá již od konce loňského roku? Navíc u nás panuje psí počasí, což nám na náladě také dvakrát nepřidá. A co si má počít milovník exotiky, jež si v minulých letech zvykl na úniky za sluníčkem? Což o to, dovolenkovat je samozřejmě možné i nyní, ale pouze za předpokladu ustavičného testování. Nechce se vám to podstupovat? Tak si sbalte to nejnutnější a rezervujte si letenku do Kostariky. Členitá středoamerická země, jejíž břehy omývají vody Tichého oceánu a Karibského moře, nabízí netušené zážitky i bez nutnosti předložení negativního testu na koronavirus!


Nádherné pláže a ještě hezčí deštné pralesy

Kostarika láká turisty ze všech koutů světa na jedinečnou kombinaci různorodé přírody a specifického kulturního života. Její území pokrývá celkem 27 národních parků a může se chlubit 5 % světové biodiverzity – což je, s ohledem na rozlohu o něco větší než je rozloha Slovenska, dechberoucí číslo. Strhující podívanou nabízí především národní park Tenorio Volcano s impozantním vodopádem Rio Celeste.

Divoká kostarická příroda je jako stvořená pro dobrodruhy a milovníky outdoorových aktivit, jako jsou potápění, výlety na koňském hřbetě, jízda terénem na čtyřkolce, rafting či surfování. V zemi působí nespočet společností, které se o vaši zábavu postarají se vším všudy – zapůjčí vám vybavení i zkušené instruktory.

A co teprve, až objevíte opomíjenou kostarickou kuchyni. Zdejší pochoutky patří k tomu nejlepšímu v celé latinské Americe, gastrocestovatelé je však poněkud přehlíží. Nedělejte stejnou chybu a pochutnejte si na pejibayes (ovoce palmy zvané moukeň ztepilá), specifickém sandwichi arreglados nebo vuelve a la vida – pokrm podobný rybí pochoutce ceviche.

Bez pojištění vás do země nepustí

Kostarické úřady sice nepožadují negativní test na covid, ale podmiňují vstup uzavřeným cestovním pojištěním. Zda si ho sjednáte až na místě u některé z místních pojišťoven, nebo vyřešíte pojištění do zahraničí online z pohodlí domova ještě před odjezdem, je na vašem uvážení. Jen si ohlídejte dostatečné pojistné krytí.

Spoustu informací na téma cestovní pojištění covid najdete na stránkách české pojišťovny ERGO, u které si zároveň můžete sjednat cenově dostupné pojištění do zahraničí.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
25. ledna 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru