Magnetické separátory pro recyklaci odpadu, jak fungují?

článek je inzerce, nejde o odborný text
Magnetické separátory jsou klíčovým prvkem v průmyslovém zpracování, umožňujícím efektivní oddělování různých materiálů. Jedním z inovativních přístupů k separaci nemagnetických kovů od nekovových materiálů, jako jsou plasty, papír, dřevo nebo sklo, je použití magnetického separátoru známého jako indukční separátor, často označovaného jako eddy current separátor.


Princip fungování

>

Indukční separátor pracuje na základě principu magnetických vířivých proudů.

1. Tento mechanismus umožňuje oddělovat nemagnetické kovy od nekovových materiálů, jako jsou plast, papír, dřevo, sklo atd. Zde je zjednodušený popis toho, jak indukční separátor funguje:

2. Magnetické separátory obsahují magnetický válec, který je vybaven velmi silnými magnety, často z materiálu NdFeB (neodym-bor-železo). Tyto magnety jsou schopny generovat intenzivní magnetické pole.

3. Magnetický válec se otáčí ve vysokých otáčkách. Tento rotační pohyb je klíčový pro vytváření magnetických vířivých proudů.

4. Rychlý otáčivý pohyb magnetického válce indukuje v nemagnetických kovech tzv. eddy currents neboli vířivé proudy. Tyto proudy jsou vytvářeny změnami magnetického pole v kovech.

5. Eddy currents dočasně magnetizují nemagnetické kovy tímto vytvořeným magnetickým polem. Magnetizace je shodná s magnetickým polem magnetického válce.

6. V důsledku dočasné magnetizace dochází k odpudivým silám mezi magnetickým válcem a magnetizovanými nemagnetickými kovy. Tyto kovy jsou tak "odhazovány" nebo oddělovány od magnetického válce.

7. Nekovové materiály jsou netečné k magnetickým vířivým proudům, a proto zůstávají neporušeny a jsou následně odvedeny mimo separátor.

Tímto způsobem indukční separátor dosahuje efektivní separace nemagnetických kovů od ostatních materiálů. Pro optimální výsledky je důležité správně nastavit parametry separátoru, jako jsou otáčky magnetického válce, rychlost dopravníkového pásu a rozdělovače.


Konstrukce a vlastnosti

Magnetický separátor je tvořen indukčním magnetickým válcem, který je chráněn vysoce odolným kevlarovým pláštěm, což zajišťuje bezpečnost a dlouhou životnost. Rozdělovač, klíčový prvek tohoto zařízení, je snadno nastavitelný ve dvou směrech, což umožňuje precizní nastavení separace podle konkrétních potřeb.


Aplikace a použití

· Recyklační průmysl: Oddělení hliníku, mědi, mosazi a dalších nemagnetických kovů od nekovových materiálů.

· Likvidace odpadů: Efektivní odstranění kovových složek z odpadů.

· Likvidace elektrických zařízení: Separace nemagnetických kovů z elektronických komponent.

· Sklářský průmysl: Čištění sklářských materiálů od kovových nečistot.


Jak eddy current vypadá?

Eddy current separátor je vybaven velmi silnými magnety z materiálu NdFeB, které zajišťují vysoký výkon separace.

Konstrukce separátoru je vyrobena ze železných jeklů s vysokou pevností a odolností vůči otřesům a vibracím. Nastavitelné nohy umožňují snadné vyvážení stroje.

Magnetické válce jsou instalovány buď s 18, 22, nebo 24 póly podle potřeb separace a vlastností materiálu.

Plynulá regulace otáček separačního válce a rychlosti dopravníkového pásu, jsou ovládány řídicím systémem, moderním dotykovým displejem a pomocí frekvenčního měniče. Řídicí systém taktéž hlídá statistiky chodu zařízení a upozornění na servisní prohlídky, zákazník má možnost připojení GSM modulu pro dálkovou správu a odesílání chybových hlášek.

Eddy current má možnost nastavení rozdělovacího elementu v horizontálním i vertikálním směru, čímž se zajištuje optimální separace kovových a nekovových frakcí.

Veškeré strojírenské opracování prováděno na strojích vlastní výrobní základny a podle platných technologických norem pro svařování nerezových materiálů a magnetický válec je chráněn odolným kevlarovým pláštěm s dlouhou životností.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
17. prosince 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!