Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Přírodní rezervace Milovice vrací krajině pravěkou tvář. Prohánějí se v ní divocí koně, zubři i pratuři

článek je inzerce, nejde o odborný text
Lidská civilizace postupně proměnila krajinu k nepoznání. Lesy postupně ustoupily polím a pastvinám, lidé se začali koncentrovat ve městech a drtivou většinu osídlených území protkala hustá pavučina silničních i železničních sítí. Toky řek, které se dříve z jara volně rozlévaly po okolí, spoutaly přehrady. A močály byly vysušeny pomocí meliorací. Přesto však najdeme místa, kde se čas vrátil zpět. Někdy dokonce o celá tisíciletí. Za jejich existenci vděčíme ochranářům přírody i nadšencům z řad široké veřejnosti. Jedním z takových míst je i přírodní rezervace Milovice.


Jak vypadala česká krajina v časech pravěkých lovců lze zjistit v Milovicích

Lovce mamutů četl v dětství téměř každý. A notoricky známé jsou i obrázky Zdeňka Buriana, na nichž jsou vyobrazeni pravěcí lidé a zvířata v přirozeném prostředí. Na cestu do pravěku se můžeme vydat i dnes. Stačí vypravit se do bývalého vojenského výcvikového prostoru v Milovicích.

Právě tady se podařilo krajině vrátit původní ráz a dokázat, že ochrana přírody a biologické rozmanitosti má opravdový smysl. Do přírodní rezervace sice není možné vstupovat, návštěvníkům však jsou z k dispozici vyhlídkové plošiny. A přímo za ohradu se lze podívat z vyhlídkového mostu.

Výlet do Milovic je ideální pro všechny milovníky přírody i rodiny s dětmi. Na své si tu přijdou i filmaři.

V Milovicích našel domov zubr, los, divoký kůň i pratur

Paradoxem je, že za skvělé výchozí podmínky vděčí rezervace Milovice armádě. Právě díky její činnosti se na pozemku výcvikového prostoru zachovaly homogenní porosty bez náletových dřevin. Již v roce 2015 sem bylo umístěno první stádo divokých koní. A po nich následovala další zvířata. Dnes tu žije i los evropský, zubr evropský a pratur.

Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
21. dubna 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.