Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Provětrávací jehly na obilí pomohou dosušit i obilí uskladněné ve velké vrstvě

článek je inzerce, nejde o odborný text
Na počátku jsou zrna, na konci voňavý chleba a čerstvé housky na prostřeném stole. Do té doby ovšem projde obilí řadou různých fází. Z klíčků a prvních zelených výhonků vyrostou během slunečných dnů vysoké štíhlé, které postupně zezlátnou a dozrají. V tom okamžiku vyrazí do polí kombajny, které úrodu sklidí. Tím však hlavní díl práce teprve začíná. Výnosy ze sklizně je třeba řádně zpracovat a uskladnit, aby zrna nepodlehla zkáze dříve, než se dočkají zpracování.


Důležitou roli při sklizni a zpracování obilí hrají provzdušňovací jehly i šnekové dopravníky

Mezi obory, které prošly během posledních dekád výraznou proměnou, patří i zemědělství a potravinářství. V současné době vedle sebe na trhu existují jak malí prodejci, tak obří řetězce. A kromě drobných zemědělců, kteří hospodaří na malé rozloze a více či méně využívají i tradiční metody pěstování plodin a chovu dobytka, tu jsou zemědělské podniky striktně uplatňující moderní postupy.

Velkou část prací přitom usnadňuje technika. Na poli šetří námahu a pomáhá zvyšovat výnosy, zpracování velkého objemu potravin je bez jejího využití takřka nemožné. Nezbytná je i při přípravě plodin na skladování tak, aby nepodléhaly zkáze.

Například provětrávací jehly dokáží zajistit dosušení a dochlazení i v případě, kdy je skladováno na hromadách. A šnekové dopravníky zase usnadňují manipulaci se zrny.

Kde lze pořídit provětrávací jehly na obilí a šnekové dopravníky?

Spolehlivé a vysoce kvalitní provětrávací jehly na obilí i šnekové dopravníky nabízí firma CanAgro s.r.o., která patří mezi největší výrobce šnekových dopravníků určených k plnění secích strojů, rozmetadel průmyslových hnojiv, dopravních prostředků i skladů.

Navíc nabízí i zcela nepostradatelné pomocníky pro sklady s obilím. Těmi jsou provětrávací jehly, které pomáhají zajistit pravidelné prosušování a provětrávání uskladněných zrn. S nabídkou firmy se lze seznámit na www.canagro.cz.

Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
26. dubna 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.