Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Staňte se lovcem pokladů! Poradíme vám, kam vyrazit s detektorem kovu

článek je inzerce, nejde o odborný text
Mnohá místa Čech jsou dodnes opředena tajemstvím a pyšní se zajímavou historií. Objevovat je můžete po turistických nebo cyklistických stezkách, ale nabízí se vám ještě jedna varianta – vypravit se po vlastní ose za pokladem. Tak popadněte detektor kovu a proměňte se v novodobého lovce pokladů!


Hledání pokladů předchází příprava

Detektor kovu se s trochou šikovnosti a trpělivosti naučí během chvíle ovládat i úplný začátečník. Důležitější, než samotný výběr detektoru je mnohdy příprava, která hledání pokladů předchází.

Dobře si vybrat lokalitu, kterou se vydáte prozkoumat, zjistit, jaké staré cesty a především kudy vedly – teprve díky tomu máte reálnou šanci, že se domů nevrátíte s prázdnou. Vaší povinností je také se ujistit, že s detektorem kovu neprohledáváte archeologické naleziště. V takovém okamžiku se už pohybujete na hraně zákona a případný nález máte povinnost ohlásit. 

Černovírský léčivý pramen

Dřívější osada na levém břehu Moravy je dnes městskou částí Olomouce a zcela jistě stojí za celodenní výlet. Vydejte se na průzkum Černovírského lesa, kde se nachází slatiniště a unikátní parní vodárna, která je funkční už od roku 1889.

V minulosti zde stála také vojenská střelnice, poblíž které vznikl vojenský hřbitov. Až se sem vypravíte s detektorem kovu, nezapomeňte si donést také prázdnou láhev – v Černovíru totiž vyvěrá pramen léčivé kyselky!

Keltská svatyně bez Keltů

Les Ludéřov se rozkládá mezi dvojicí přírodních parků – Velkého Kosíře a Terezského údolí. Zelená turistická značka vás skrz jeden z parků zavede až k záhadné lokalitě se čtyřúhelníkovými valy nazývané Keltská svatyně, a to i přesto, že se o jejím staří i významu stále pochybuje.

Zdejší úvozová cesta je s největší pravděpodobností pozůstatkem staré kupecké cesty vedoucí z Olomouce, na které v letech 1645–1650 vzniklo opevnění švédských vojsk. Místo je dosud opředeno mnoha tajemstvími a zcela jistě stojí za prozkoumání!

Hostýnské vrchy plné partyzánů

Hostýnské vrchy jsou oblíbeným výletním místem po celý rok – v zimě lidé míří do lyžařských středisek Tesák a Troják, v létě obdivují přírodní i historické památky. Zdejší krajinu stojí za to prozkoumat i s detektorem kovu. Vaším cílem by měla být ves Mikulůvka, která se nachází poblíž slovenských hranic a kdysi tudy vedla část obchodní cesty zvané Jantarová stezka. Během druhé světové války se v místních lesích pohybovaly skupiny partyzánů, o čemž dodnes svědčí partyzánský bunkr ve srázu nad Oznicí.


Chtěli byste i vy zažít vzrušení při honbě za pokladem?

Ideální detektor kovu pro začátečníky je vybavený digitálním LCD displejem, na kterém najdete vyhodnocení případného nálezu v podobě grafů, obrázků nebo čísel. Na nález vás zároveň upozorní pomocí zvuku, jehož tón a výška představuje blízkost a druh kovu.

Pokud už máte české kotliny probádané, můžete zkusit svoje štěstí v Evropě. Ideálním místem pro hledání může být například Anglie či Itálie. V takovém případě je však lepší se předem dohodnout s majitelem pozemku a určitě zvážit cestovní pojištění.

Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
14. září 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.