Vypravte se na lov dravců se správnou výbavou

článek je inzerce, nejde o odborný text
Mezi rybáři je časté, že upřednostňují jeden styl lovu, případně se zaměřují na určitou skupinu ryb. Setkat se tak můžete s kapraři, sumcaři, odborníky na lov pstruhů a těmi, kdo preferují lov dravců, jako jsou štiky, okouni a candáti. Každá z těchto technik má svá specifika, ale vždy se lépe daří s kvalitním vybavením. V článku se dozvíte, co všechno potřebujete právě pro úspěšný lov dravců, který vás bude bavit za každé situace.


Pořádný prut

Základním předpokladem pro úspěšný lov je dobrý prut. Když se podíváte konkrétně na pruty na dravce, zjistíte, že většina z nich je lehká, ale často až překvapivě ohebná.

Protože přívlač patří mezi aktivní techniky lovu, kdy nestačí prut položit do vidlice a čekat, je velmi důležitá pohodlná rukojeť. Ta zároveň musí nabídnout i dostatečně pevný úchop při zdolávání ryby. Díky moderním materiálům nabízí pruty výbornou pevnost a zároveň jsou překvapivě lehké.

Silný naviják a dobrá nástraha

Samotný prut ale nestačí, protože k němu potřebujete navijáky na dravce. Ty by měly být odolné, silné a zároveň snadno ovladatelné pro maximální vyladění potřebného tahu. Druhu chytané ryby, ale právě i typu navijáku přizpůsobte druh vlasce nebo pletené šňůry.

Nezapomeňte také na povinnou výbavu, jako jsou podběrák, kleště nebo pean a metr pro měření úlovků. K tomu se hodí přidat také podložku a dezinfekci pro ošetření rány po háčku v případě ryb, které pustíte zpět do vody.


Vše potřebné objednáte na internetovém obchodě

Pokud hledáte místo, kde pohodlně koupíte všechno potřebné pro lov dravců, navštivte speciální rybářský e-shop Azfishing.cz. Zde najdete i výbavu pro další způsoby rybolovu, vhodné oblečení či vybavení na camping.

Moderní technologie dokážou pobyt v přírodě značně zjednodušit a zpříjemnit snahu o získání nejlepšího úlovku, aby rybaření bylo ještě větší zábavou a potěšením.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
21. srpna 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!