Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Zbavte se otravného hmyzu!

článek je inzerce, nejde o odborný text
Otravují vás doma mouchy a komáři? Investujte do kvalitní síťky proti hmyzu a budete mít po problémech!

S tím, jak se dny i noci oteplují, přibývá v našich domácnostech i nechtěných návštěvníků v podobě otravného hmyzu. Jak se ho zbavit? Možností je hned několik. Jednou z nich je třeba síťka na okna.

Komáři, mouchy, mravenci...

Toto hmyzí trio nám od časného jara do pozdního podzimu v domácnostech škodí zřejmě nejvíce. Mnohdy dokonce do takové míry, že nám nedají spát. V ten okamžik je na místě se jich efektivně zbavit. Jak? Dozvíte se to z následujícího článku.


Repelenty, difuzéry a odpuzovače

Komáry odpudí repelenty (kdo se ale před spaním chce stříkat chemií). Vhodnější rozhodně jsou doutnavé spirály, difuzéry a různé odpuzovače v podobě elektrických odpařovačů a elektronických odpuzovačů. Ty produkují pro člověka neslyšitelné, ale pro komáry velmi nepříjemné ultrazvukové vlny, které je donutí letět o dům dál.

Zbavte se otravných much

Velmi otravné dokážou být i mouchy. Ty můžete zabíjet plácačkami, nebo je chytat na mucholapky (ty však v závislosti na počtu nalepených much nevypadají moc vábně). Mnohem lepší bude, když vsadíte na osvědčené babské recepty. Mouchám jsou podle nich nepříjemné především vůně šalvěje, máty a bazalky. Pokud budete tyto bylinky pěstovat za oknem, budete much ušetřeni. Zabírají ovšem i zavěšené bylinky sušené.


Síťky proti hmyzu

Náletu komárů i much do interiéru zabrání i síťka na okna či moskytiéra, kterou si jednoduše zavěsíte nad postel. Ráno při stlaní ji snadno svážete do uzlu. Výhodou síťky proti komárům je ale skutečnost, že spolu s hmyzem představuje i bariéru proti pylu a prachu, což ocení především alergici.

Zatočte s mravenci

Neúnavní bývají i mravenci. A když se vyrojí, nebývá jich zrovna málo. K tomu, abyste se jich účinně zbavili, budete muset najít jejich zdroj. A ten odstranit. Buď horkou vodou, nebo nějakým ekologickým přípravkem dostupným v obchodní síti. Zabírá ovšem i pepř, ať již klasický černý nebo kayenský, kterým jednoduše mravence v místě jejich největšího výskytu posypete.

Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
6. května 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.