Pojď si hrát! Na hledače pokladů! - mezinárodní hra Geocaching

autor: Pavlína Koščová
Pamatujete, jak jste chtěli být kdysi dávno piráty, rvát se s nepřáteli, přepadávat nicnetušící kolemploucí, zakopávat a hledat na ostrovech ztracené poklady? A proč jimi už dávno nejste! Tedy - v trochu modernější podobě ;-).

Moře tu sice nemáme, ale hledači pokladů můžete být i tak, s (ne)přáteli se můžete předhánět o vyšší počet dosažených cílů, ale nic netušící kolemjdoucí přepadávat nemusíte. Pokud prostě máte rádi dobrodružství, procházíte se rádi v přírodě, ale už vás nebaví jen tak bezcílně bloumat, je tato hra určena právě pro vás. Této mezinárodní hry nazvané Geocaching se už účastní miliony lidí na celém světě, tak se k nim přidejte i vy!

Jde o to, nalézt truhlu s pokladem. Tedy spíše schránku zvanou cach, ve které jsou ukryty věci ostatních nálezců. Pokud patříte mezi geocachery, napíšete do sešitku ve schránce jméno svého týmu, přidáte pár dojmů z putování a můžete třeba vyměnit nějakou svou věc za věc v krabičce. Doma pak ještě na internetu doplníte dobytí kešky. Ale nemyslete si - není to tak lehké nalézt vytoužený cíl! Schránky různých tvarů a barev jsou totiž ukryty, aby je nemohl zničit nikdo z nezasvěcených, aneb nicnetušící kolemjdoucí. Musíte pro ni často sahat, lézt, plazit se, brodit a prostě dělat, co by vás nenapadlo, na místa, která by vás taky nenapadla. Existují ale nápovědy, které by vám měly dopomoci dopátrat se k ní. A také souřadnice, díky nimž se k cíli proderete. Vlastníte-li tedy GPS navigační přístroj, určitě vás k němu dobře dovede. Hledat se dá třeba jen s mapou, ale GPS systém je přece jen o dost jistější cestou úspěchu. Stačí se tedy zaregistrovat a výlety do míst neznámých můžou začít!

Neváhejte a pokořte výzvy které na vás čekají na vrcholcích hor, v korunách a dutinách stromů, v houštinách, u zřícenin hradů, ale i v rušných centrech měst a prostě všude. Jen v České republice jich je více než devět tisíc a na světě dokonce přes 631 tisíc! Tak proč to ne zkusit? Udejte svým procházkám hlubší smysl, dělejte si radost z nalezených kešů, poznávejte zajímavé lidi a zajímavá místa... staňte se kačery! Tedy pardon cachery. Splňte si svůj dávný sen! Jednoduše zkuste objevovat, bavit se, toužit po dobrodružství... a být prostě projednou zase jako děti. Určitě vás to bude bavit.

Samozřejmě i při této hře je nutné dodržovat zákony ochrany přírody a nechodit tam, kde je to zakázáno a zbytečně neničit porosty či plašit zvířata. Více na www.geocaching.cz
autor:
Pavlína Koščová

datum vydání:
25. srpna 2008


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.