Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Pojď si hrát! Na hledače pokladů! - mezinárodní hra Geocaching

autor: Pavlína Koščová
Pamatujete, jak jste chtěli být kdysi dávno piráty, rvát se s nepřáteli, přepadávat nicnetušící kolemploucí, zakopávat a hledat na ostrovech ztracené poklady? A proč jimi už dávno nejste! Tedy - v trochu modernější podobě ;-).

Moře tu sice nemáme, ale hledači pokladů můžete být i tak, s (ne)přáteli se můžete předhánět o vyšší počet dosažených cílů, ale nic netušící kolemjdoucí přepadávat nemusíte. Pokud prostě máte rádi dobrodružství, procházíte se rádi v přírodě, ale už vás nebaví jen tak bezcílně bloumat, je tato hra určena právě pro vás. Této mezinárodní hry nazvané Geocaching se už účastní miliony lidí na celém světě, tak se k nim přidejte i vy!

Jde o to, nalézt truhlu s pokladem. Tedy spíše schránku zvanou cach, ve které jsou ukryty věci ostatních nálezců. Pokud patříte mezi geocachery, napíšete do sešitku ve schránce jméno svého týmu, přidáte pár dojmů z putování a můžete třeba vyměnit nějakou svou věc za věc v krabičce. Doma pak ještě na internetu doplníte dobytí kešky. Ale nemyslete si - není to tak lehké nalézt vytoužený cíl! Schránky různých tvarů a barev jsou totiž ukryty, aby je nemohl zničit nikdo z nezasvěcených, aneb nicnetušící kolemjdoucí. Musíte pro ni často sahat, lézt, plazit se, brodit a prostě dělat, co by vás nenapadlo, na místa, která by vás taky nenapadla. Existují ale nápovědy, které by vám měly dopomoci dopátrat se k ní. A také souřadnice, díky nimž se k cíli proderete. Vlastníte-li tedy GPS navigační přístroj, určitě vás k němu dobře dovede. Hledat se dá třeba jen s mapou, ale GPS systém je přece jen o dost jistější cestou úspěchu. Stačí se tedy zaregistrovat a výlety do míst neznámých můžou začít!

Neváhejte a pokořte výzvy které na vás čekají na vrcholcích hor, v korunách a dutinách stromů, v houštinách, u zřícenin hradů, ale i v rušných centrech měst a prostě všude. Jen v České republice jich je více než devět tisíc a na světě dokonce přes 631 tisíc! Tak proč to ne zkusit? Udejte svým procházkám hlubší smysl, dělejte si radost z nalezených kešů, poznávejte zajímavé lidi a zajímavá místa... staňte se kačery! Tedy pardon cachery. Splňte si svůj dávný sen! Jednoduše zkuste objevovat, bavit se, toužit po dobrodružství... a být prostě projednou zase jako děti. Určitě vás to bude bavit.

Samozřejmě i při této hře je nutné dodržovat zákony ochrany přírody a nechodit tam, kde je to zakázáno a zbytečně neničit porosty či plašit zvířata. Více na www.geocaching.cz

autor:
Pavlína Koščová

datum vydání:
25. srpna 2008


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.