Téma lesy ve fotografické soutěži EKOLOGIE V OBJEKTIVU

autor: Mgr. Daniela Červenclová
Praha, duben 2011- Amatérští i profesionální fotografové mají i tento rok šanci prostřednictvím svých unikátních snímků upozornit na nutnost odpovědného přístupu k ochraně přírody v soutěži Ekologie v objektivu.

Firma Bayer vyhlásila již osmý ročník celostátní fotografické soutěže EKOLOGIE V OBJEKTIVU, která probíhá pod záštitou mezinárodní organizace UNEP, Ministerstva životního prostředí ČR a Českého svazu ochránců přírody. Své snímky k letošnímu tématu „Zelený život - Život v lese“ mohou fotografové přihlašovat prostřednictvím portálu www.ekologievobjektivu.cz až do konce května. V letošním roce mají soutěžící také možnost sledovat a hodnotit přihlašované snímky prostřednictvím facebooku, mohou se také prostřednictvím svého facebook profilu do soutěže přihlašovat. Více informací na www.facebook.com/EkoObjektiv.

Soutěží se ve dvou kategoriích: 11 až 18 let a nad 18 let. Začátkem června zasedne odborná porota složená z novinářů, renomovaných fotografů a odborníků na ochranu životního prostředí. Na vítěze čekají nejen atraktivní ceny, ale i možnost prezentovat svá díla na zajímavém místě v centru Prahy a v rámci následné výstavy putující po celé ČR.

„Naším posláním je naše motto „Věda pro lepší život“, svým úsilím se snažíme neustále zlepšovat kvalitu života na Zemi. Téma ochrany přírody a zájem lidí o přírodní vědy považujeme za klíčové a jsme rádi, že se nám prostřednictvím projektů, jako je Ekologie v objektivu, daří tato témata mezi českou veřejností podporovat,“ dodává ředitel firmy Bayer, s. r. o., pan Jens Becker.

V loňském roce čeští fotografové do soutěže přihlásili více než 900 ekologicky zaměřených snímků. Veřejnost si bude moci prohlédnout vítězné a další snímky v rámci putovní výstavy Ekologie v objektivu umístěné od léta do podzimu v českých školách, knihovnách a ekocentrech.autor:
datum vydání:
22. dubna 2011


Diskuze k článku „Téma lesy ve fotografické soutěži EKOLOGIE V OBJEKTIVU“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!