Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

EK nemá námitek proti větrníkům u sasko-české hranice

autor: Lenka Kadlíková
Před časem vyrostl na Česko-Saské hranici na Komáří hůrce větrný park. Proti stavbě tohoto parku se ohradila jak česká ta německá sdružení.

Podle eurokomisaře pro životní prostředí Janeze Potočnika projekt nemá významný vliv na životní prostředí v Sasku, informuje dnes saský deník Sächsische Zeitung. Sdružení teď vyčkávají až bude mít obec v jejím katastru větrný park je (Krupka) bude mít akceschopné vedení. Chtějí totiž nahlédnout do plánů elektrárny a porovnat je s realitou. Sdružení totiž mají podezžení, že plán nebyl dodržen. Park více vadí německé straně, které se navíc nelíbí, že o záměru nebyla informována. Proto bude prosazován model informační politiky, kterou má Německo s Nizozemím. Vzájemně se informují o projektech, které se chystají do pěti kilometrů od hranic.

Více se dočtete na www.enviweb.cz

autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
13. září 2011


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.