Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Majitelé skútrů mohou využít technické prohlídky

autor: Mgr. Radek Drahný
Provoz skútrů v Krkonoších je v posledních letech značným problémem. Správa KRNAP hledá všechny možné cesty, jak vyloučit riziko ohrožení krkonošské přírody, a proto v zimních měsících pořádá ve spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu technické prohlídky skútrů.

„Skútr je dopravní prostředek, který lidem v horách značně ulehčuje život. Pokud jej ale někdo má jako hračku a jezdí s ním bez povolení po hřebenech nebo po běžeckých tratích, vzniká zásadní problém z hlediska ochrany přírody a ve vztahu k ostatním návštěvníkům hor,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. „Majitelům skútrů se už řadu let snažíme vyjít vstříc a společně se stanicí technické kontroly pro ně v jednotlivých krkonošských střediscích připravujeme technické prohlídky. Výhodou pro ně je, že skútr nemusejí nikam převážet k pravidelné prohlídce a my naopak zase máme jistotu, že po horách budou jezdit skútry, které jsou po technické stránce v pořádku,“ uvedl Hřebačka. „Musím však podotknout, že těchto prohlídek využívají nejvíce místní boudaři, tedy právě ti, kteří nejsou tou problémovou skupinou uživatelů skútrů,“ dodal Hřebačka.

V letošním roce už technické prohlídky proběhly v Peci pod Sněžkou, Malé Úpě a Špindlerově Mlýně. Další prohlídky ještě proběhnou ve Strážném (19. 1. od 9 do 10 hodin), v Černém Dole (24. 1. od 9 do 10 hodin) a v Janských Lázních (24. 1. od 11.30 do 12 hodin).

Doklad k vjezdu na území KRNAP má v současné době na 220 skútrů a 80 roleb.

autor:
Mgr. Radek Drahný
email: rdrahny@krnap.cz
www stránky: http://www.krnap.cz

datum vydání:
18. ledna 2012


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Bejvávalo.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.