Majitelé skútrů mohou využít technické prohlídky

autor: Mgr. Radek Drahný
Provoz skútrů v Krkonoších je v posledních letech značným problémem. Správa KRNAP hledá všechny možné cesty, jak vyloučit riziko ohrožení krkonošské přírody, a proto v zimních měsících pořádá ve spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu technické prohlídky skútrů.

„Skútr je dopravní prostředek, který lidem v horách značně ulehčuje život. Pokud jej ale někdo má jako hračku a jezdí s ním bez povolení po hřebenech nebo po běžeckých tratích, vzniká zásadní problém z hlediska ochrany přírody a ve vztahu k ostatním návštěvníkům hor,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. „Majitelům skútrů se už řadu let snažíme vyjít vstříc a společně se stanicí technické kontroly pro ně v jednotlivých krkonošských střediscích připravujeme technické prohlídky. Výhodou pro ně je, že skútr nemusejí nikam převážet k pravidelné prohlídce a my naopak zase máme jistotu, že po horách budou jezdit skútry, které jsou po technické stránce v pořádku,“ uvedl Hřebačka. „Musím však podotknout, že těchto prohlídek využívají nejvíce místní boudaři, tedy právě ti, kteří nejsou tou problémovou skupinou uživatelů skútrů,“ dodal Hřebačka.

V letošním roce už technické prohlídky proběhly v Peci pod Sněžkou, Malé Úpě a Špindlerově Mlýně. Další prohlídky ještě proběhnou ve Strážném (19. 1. od 9 do 10 hodin), v Černém Dole (24. 1. od 9 do 10 hodin) a v Janských Lázních (24. 1. od 11.30 do 12 hodin).

Doklad k vjezdu na území KRNAP má v současné době na 220 skútrů a 80 roleb.autor:
datum vydání:
18. ledna 2012


Diskuze k článku „Majitelé skútrů mohou využít technické prohlídky“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!