Údolí Říčky, aneb proč bychom se báli mezi jeskyně a skály

autor: Mgr. Radomír Dohnal
Nuda v Brně? Nic takového nemůže být. Stačí se totiž jen trochu odpoutat od jihomoravské metropole, a vydat se kus cesty směrem k zelené hranici lesů, a můžete zažít tolik dobrodružství, často více než je vám libo. Cílem vaší dobrodružné výpravy nechť se protentokrát stane údolí přírodního parku Říčky, vpravdě univerzální místo pro výlet s rodinou a dětmi, romantickou vycházku ve dvou, nebo dobrodružnou výpravu s kamarády-speleoamatéry.

listování v kapitolách článku 'Údolí Říčky, aneb proč bychom se báli mezi jeskyně a...'
 1. Na hřbitov bude ještě dost času
 2. Ztratila se voda
 3. Obroviště jako od Tolkiena
 4. Studená voda je prý zdravá
 5. Neslyšel tu někdo pštrosa?
 6. Budete si hrát, nebo dobudete hrad?
 7. Kompletní fotogalerie k článku
další »


NA HŘBITOV BUDE JEŠTĚ DOST ČASU

Pravda, zahájit svou výpravu můžete i na konečné linky MHD č. 58 v Líšni (49°13'2.745"N, 16°42'9.616"E), ale upřímně – kdo by chtěl začínat cestu na zastávce pojmenované Hřbitov? Proto bude možná lákavější, když si místo posledního odpočinku necháte až nakonec, a začnete své pátrání po jeskynních lidech, dracích a elfech, vodních vílách a zlatých pokladech v místě příhodnějším, malebné vesničce Hostěnice (49°14'32.469"N, 16°45'45.341"E). V údolí obklopeném stráněmi a smrkovými lesy totiž rychle zapomenete na to, že jste jen kousek od Brna, a civilizaci vám připomene jen projíždějící autobus. Proto po červené směle do hlubin lesů.

Podobně jako při popisu expedice ”Bzenecká dúbrava – cesta za přírodou, pouští mezi loupežníky“ se před vámi otevírá široké pole možností, jak si procházku užít. Trasa sama není náročná, a pokud nebudete bloudit a minete vše obdivování-hodné, urazíte s klidem oněch šest kilometrů za necelé dvě hodinky. Převýšení je minimální, zprvu jen scházíte dolů do údolí Říčky, a pak se nesete spolu s tokem dovádivého potůčku až do civilizace. Minimum blátivých úseků připouští variantu nedělní poobědové vycházky, terén je vhodný i pro terénní cyklovýletníky, a naprosto úžasné je pojmout tuhle mikro-tůru jako dobrodružný výlet s dětmi. Jen kočárek bude asi lepší nechat doma. Určitě ale neuděláte chybu, když se, jen tak pro případ náhody, vybavíte kapesní baterkou. Jeden nikdy neví.


listování v kapitolách článku 'Údolí Říčky, aneb proč bychom se báli mezi jeskyně a...'
 1. Na hřbitov bude ještě dost času
 2. Ztratila se voda
 3. Obroviště jako od Tolkiena
 4. Studená voda je prý zdravá
 5. Neslyšel tu někdo pštrosa?
 6. Budete si hrát, nebo dobudete hrad?
 7. Kompletní fotogalerie k článku
další »


autor:
Mgr. Radomír Dohnal

datum vydání:
13. března 2013


Diskuze k článku „Údolí Říčky, aneb proč bychom se báli mezi jeskyně a skály“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.