Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Údolí Říčky, aneb proč bychom se báli mezi jeskyně a skály

Nuda v Brně? Nic takového nemůže být. Stačí se totiž jen trochu odpoutat od jihomoravské metropole, a vydat se kus cesty směrem k zelené hranici lesů, a můžete zažít tolik dobrodružství, často více než je vám libo. Cílem vaší dobrodružné výpravy nechť se protentokrát stane údolí přírodního parku Říčky, vpravdě univerzální místo pro výlet s rodinou a dětmi, romantickou vycházku ve dvou, nebo dobrodružnou výpravu s kamarády-speleoamatéry.


NA HŘBITOV BUDE JEŠTĚ DOST ČASU

Pohled vzhůru z Údolí Říčky - klikněte pro zobrazení detailuPohled vzhůru z Údolí Říčky
autor: Mgr. Radomír Dohnal
Pravda, zahájit svou výpravu můžete i na konečné linky MHD č. 58 v Líšni (49°13'2.745"N, 16°42'9.616"E), ale upřímně – kdo by chtěl začínat cestu na zastávce pojmenované Hřbitov? Proto bude možná lákavější, když si místo posledního odpočinku necháte až nakonec, a začnete své pátrání po jeskynních lidech, dracích a elfech, vodních vílách a zlatých pokladech v místě příhodnějším, malebné vesničce Hostěnice (49°14'32.469"N, 16°45'45.341"E). V údolí obklopeném stráněmi a smrkovými lesy totiž rychle zapomenete na to, že jste jen kousek od Brna, a civilizaci vám připomene jen projíždějící autobus. Proto po červené směle do hlubin lesů.

Podobně jako při popisu expedice ”Bzenecká dúbrava – cesta za přírodou, pouští mezi loupežníky“ se před vámi otevírá široké pole možností, jak si procházku užít. Trasa sama není náročná, a pokud nebudete bloudit a minete vše obdivování-hodné, urazíte s klidem oněch šest kilometrů za necelé dvě hodinky. Převýšení je minimální, zprvu jen scházíte dolů do údolí Říčky, a pak se nesete spolu s tokem dovádivého potůčku až do civilizace. Minimum blátivých úseků připouští variantu nedělní poobědové vycházky, terén je vhodný i pro terénní cyklovýletníky, a naprosto úžasné je pojmout tuhle mikro-tůru jako dobrodružný výlet s dětmi. Jen kočárek bude asi lepší nechat doma. Určitě ale neuděláte chybu, když se, jen tak pro případ náhody, vybavíte kapesní baterkou. Jeden nikdy neví.

ZTRATILA SE VODA!

Lámat vápenec, kde se vám zlíbí, se jen tak nevyplácí. Malý lom ve skalní stěně, kolem kterého spokojeně bublal hostěnický potůček, o tom ví své. Při

Článek 'Údolí Říčky, aneb proč bychom se báli mezi jeskyně a skály' je rozdělen na více kapitol
 1. Na hřbitov bude ještě dost času
 2. Ztratila se voda
 3. Obroviště jako od Tolkiena
 4. Studená voda je prý zdravá
 5. Neslyšel tu někdo pštrosa?
 6. Budete si hrát, nebo dobudete hrad?
 7. Kompletní fotogalerie k článku
»

Debata k článku 'Údolí Říčky, aneb proč bychom se báli mezi jeskyně a skály '

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Dobrou chuť

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
 • napište nám
 • vtipy o zvířatech
 • o nás

 • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
  Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz