Stromy jako generátor energie

autor: Patrik Chlumecký
Naše planeta je doslova obklopena živou hmotou. Nezáleží na tom, jestli se bavíme o tradičním živočichovi, zástupci rostlinné říše nebo o prvocích na buněčné úrovni. Všechny spojuje jedna věc a tím je nevyvratitelná energie. Podívejme se na plíce naší Země. O stromech víme, že z nich vychází abstraktní forma energie, jež je mnohdy prostředkem pro znovu nabití lidské mysli. Ano, lidé využívají mocnou sílu stromů už po staletí. A jak to tak už bývá, tak i tento fenomén si nalezl cestu do naší současnosti. Pojďme se společně podívat, jak to celé funguje a jestli vůbec můžeme i my samotní využít této přírodní nabíječky.


Stromy naslouchají všem

Pokud patříte mezi velmi citlivé jedince, máte opravdu velkou šanci, že se s vámi stromy spojí a propůjčí vám trochu ze svých obnovitelných zásob energetického pnutí. V případě, že se budete chtít pokusit vyrazit do přírody za obdobně laděnými stromy, vyberte si zdravé a statné jedince. Nejde ani tak o strom, jako o prostředí v bezprostřední blízkosti. Nalezněte si místo s kvalitní florou a nezaměnitelným půvabem. Taková místa napomáhají zbavování se stresu, uvolňuje celé fyzické tělo a posiluje mysl.

Co strom, to originál

Zdravotní účinky na lidské tělo se mění dle druhu jednotlivých stromů. Dokonce se traduje, že každá energie má svého ochránce a nejdříve je nutné o tuto sílu požádat. Není dovoleno si brát něco, co nám nepatří. Přesun energie je možný objetím nebo pouhým dotekem. Dle citlivosti jedince pocítíte chvění, či obrovský tok zvláštního chvění. Musíte se tomu naprosto odevzdat.

Jak na to

Nejdříve si uvědomte, proč vůbec tuto speciální energii vyhledáváte. Soustřeďte se na váš individuální problém a v mysli žádejte stromy o energii. Dotýkejte se jich a čerpejte. Dovole se nejdříve celé oblasti, jestli můžete vstoupit, následně i samotného stromu. Nejlépe uděláte, když k vyhlédnutému stromu přistoupíte čelem a celý ho obejmete.

Jak na nás stromy působí

Bříza – navozuje dobrou náladu a napomáhá řešit složité situace

Buk – zaručí vám více radosti a elánu do života, velice dobrý strom proti migrénám a bolesti hlavy. Podporuje soustředění a upravuje potíže s krevním oběhem.

Dub – pokud se cítíte unavení, malátní, vyhledejte keltský posvátný strom a poproste ho o jeho energii.

Jabloň – tento strom vám navrátí životní odvahu a dobrou náladu. Jde o strom symbolizující plodnost.

Lípa – velice užitečný pomocník při problémy se srdcem. Jde o strom romantiků, rozvíjí v duši lásku.

Ořech – odstraňuje zlozvyky a závislosti. Napomáhá nervové soustavě, zklidňuje.

Vrba – ta je vhodná pro všechny lidi s probléme s trávením. Jinak se jí taktéž říkalo strom smutku.

Každý strom má své specifické kouzlo. Byla by škoda, kdybychom jejich nevyvratitelnou léčivou moc přehlíželi. Vyzkoušejte si s příchodem jara, kdy jsou stromy nejsilnější, jejich pohádkově kouzelnou moc.

Fotogalerie k článkuCestou necestou 3 - klikněte pro zobrazení detailuListnatý les - klikněte pro zobrazení detailuModřín opadavý - klikněte pro zobrazení detailuKyjovské údolí - klikněte pro zobrazení detailu


autor:
datum vydání:
23. dubna 2013


Diskuze k článku „Stromy jako generátor energie“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!