Češi kožešinám nefandí

autor: Svoboda zvířat
Zcela nový výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění ukazuje, že většina české populace nesouhlasí s kožešinovou módou a zabíjením zvířat za tímto účelem. Se zákazem chovu tzv. kožešinových zvířat souhlasí 68% dotázaných.

Výzkum zaměřený převážně (ale ne pouze) na to, jak česká populace vnímá kožešinovou problematiku, proběhl v květnu 2013. Na otázky ve standardizovaném dotazníku odpovídalo 1062 respondentů. Data z výzkumu jsou reprezentativní pro obyvatele České republiky starší 15 let.

Hlavní výsledky šetření:

* Téměř 80 % respondentů soudí, že současná společnost by se bez kožešinové módy obešla. Se zabíjením zvířat pro kožešinu nesouhlasí téměř 70 % dotázaných, pro zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat se vyslovilo 68 % respondentů.

* Větší část české veřejnosti (hodnoty oscilují kolem 75 %) pociťuje informační deficit, pokud se jedná o životní podmínky zvířat chovaných na kožešinových farmách, v cirkusech a v laboratořích.

* 55 % občanů České republiky by souhlasilo se zákazem testů prostředků pro domácnost na zvířatech.

"Výsledky výzkumu jsou pro nás potěšující, protože ukazují, že česká společnost rozhodně není nakloněná kožešinové módě. Z dat se dá usoudit, ! že kožešiny jsou chápány jako zbytečné. Důležité je pro nás také to, že téměř 70 % občanů souhlasí se zákazem chovu těchto zvířat v České republice. O to také usilujeme v kampani s názvem Proti srsti," konstatuje Lucie Moravcová, předsedkyně organizace Svoboda zvířat, a dodává: "Data též ukazují, že české veřejnosti chybí informace o životě zvířat jak na kožešinových farmách, tak v laboratořích či cirkusech. To je pro ochránce zvířat samozřejmě výzva, a čeká nás tedy hodně práce."

Podrobné informace o šetření najdete na www.svobodazvirat.cz/informacni-materialy/vyzkum-cvvm.htm, další informace o ochraně zvířat pak na www.svobodazvirat.cz.autor:
Svoboda zvířat
email: info@svobodazvirat.cz

datum vydání:
25. června 2013


Diskuze k článku „Češi kožešinám nefandí“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Bejvávalo.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.