Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Přesná výška Sněžky - 1603,30 metrů nad mořem

autor: Petr Kadlík
Krkonošská Sněžka je sice nejvyšší hora České republiky, přesto není moc jasno jak je opravdu vysoká. Někdo si ze školy pamatuje výšku 1602 metrů, dlouho se uváděla i nadmořská výška Sněžky 1601 metrů. Ani jedno ale není správně.

Společnost Geodézie Krkonoše nyní za použití nejpřesnější techniky provedla nová měření. Dosud uváděná výška 1 602 metrů nad mmořem je výška takzvaného "triangulačního bodu", který se na Sněžce nachází. Problém ale je, že tento bod vlastně vůbec není nejvyšší vrchol Sněžky ;-)

Jak uvedl pan Vladimír Hlavsa, který měření nadmořské výšky Sněžky prováděl: "Podrobným proměřením byl určen nejvyšší bod Sněžky v nadmořské výšce 1 603,30 m. Tento bod se nachází na polském území u kaple svatého Vavřince přibližně 3,5 metru od státní hranice".

Pokud by Vás zajímaly podrobnosti typu použité techniky a způsobu měření, tak si můžete přečíst přímo technickou zprávu Určení výšky a polohy nejvyššího bodu Sněžky.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
11. února 2014


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.