Koloběžka není jen pro děti, aneb Trhni si nohou!

autor: Petr Kadlík
Znáte takzvanou 'krizi středního věku'? Někdo jí řeší drahou motorkou, jiný milenkou. Někomu obě ty varinty připadají jako hloupost a udělá něco praštěného - třeba že si na stará kolena pořídí koloběžku.

Také jste jako malí jezdili na koloběžce a těšili se, až budete konečně dost velcí na kolo? Koloběžka byla nuda pro mrňata, byla těžká a ani moc nejela. Koho by to na ní taky bavilo... Takže hurá, co to šlo jste přesedlali na kolo, i když na začátku s pomocnými kolečky. A léta šla, stará dětská kola jste vyměnili za dospělácká kola, někdo silniční, někdo horské. Myšlenky na jízdu na koloběžce vám desítky let ani na vteřinu neprolétly hlavou.

A pak vám za nějaký čas vlastní malé dítě připomene, jaká zábava může být na něčem tak jednoduchém jako je odrážedlo nebo dětská koloběžka. Napadne vás šílená myšlenka jaké by to asi bylo na něčem takovém se asi svést. Nejdřív to v obchodě zkusíte na takové té malé hliníkové skládací koloběžce co mají všude, ale není to ono - jsou strašně vratké a přijatelně jedou jen na dokonale hladkém povrchu. Proto zalovíte na internetu a heleme se, ona existuje velká hromada koloběžek pro dospělé!

Pak už jen zbývá domluvit se v jedné z mnoha půjčoven koloběžek, trošku se na ní povozit a rozhodnutí je na světě – je to něco co prostě MUSÍTE mít! Moderní "dospělé" koloběžky jsou zábavné, pohodlné, obratné a navíc i zdravé. Po první jízdě vás sice možná bude bolet noha - protože se jako začátečník odrážíte stále stejnou a nestřídáte je - ale přestala vás bolet záda co po létech práce u počítače trpí a parádně jste se u toho odreagovali. Aniž byste si to uvědomili, tak se při jízdě pořád usmíváte.

Rozhodnutí padlo, teď už zbývá 'jen' rozhodnout jaký konkrétní typ. Ve sportovních obchodech najdete většinou jen miniaturní skládací koloběžky, případně levné a ne moc dobře zpracované čínské koloběžky. Ani o jednom radši nepřemýšlet, jestli si chce člověk svou 'kolobrndu' užít. Koloběžky se ale nevyrábí jen v Číně. Kupodivu je naše republika, respektive hlavně Morava, v podstatě koloběžková velmoc. Funguje tu řada firem, které se na koloběžky specializují. Já si jako výrobce své koloběžky nakonec vybral kolobky Kostka z Hanušovic, nabídku mají opravdu širokou a za ta dlouhá léta co je vyrábí dokázali své stroje opravdu vypilovat téměř k dokonalosti.

Příště se podíváme na to, jak se mezi jednotlivými typy koloběžek zorientovat. Jo a jestli přemýšlíte co znamená to 'Trhni si nohou' v nadpisu tak za tím nehledejte nic špatného, jde totiž o koloběžkářský pozdrav :-)autor:
datum vydání:
12. března 2015


Diskuze k článku „Koloběžka není jen pro děti, aneb Trhni si nohou!“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!