V Čechách na Sibiři

autor: Jan Ježek
Sibiř – nejhlubší soutěska Teplických skal. Místy jen metr úzká křivolaká ulička mezi stometrovými skalními stěnami. Oblohu nad hlavou téměř nevidět. Každý den Slunce jen na několik minut prozáří vybraná místa. Vlhké skály porostlé zeleným mechem, pára se sráží u úst.

I v tom největším vedru nevylezou teploty přes patnáct stupňů. Dříve se tu udržel sníh až do pozdního léta, proto ta Sibiř. Ale dávno tomu, časy se mění… Největší pseudokrasový systém v Evropě, vzácné glaciální relikty. Podivuhodné místo, které je dobré navštívit mimo sezónu. V létě tisíce turistů, i když vytíženost zatím ještě nedosáhla té adršpašské zrůdnosti…, která je kousek odtud. Soutěska Sibiř začíná na malém prostranství za brankou před skalním Ostrovem Stojí tu obnovená horolezecká chata. Horolezci museli tuny materiálu tahat tři kiláky na zádech. Tak nevim, asi jim ochranáři mohli pro jednou povolit alespoň čtyřkolky. Horolezci do skal patří… Většinu času je Sibiř je chladná a vlhká A jen výjimečně prozáří několik vybraných míst sluníčko…

Do skal motráčkem

Do Teplických skal se dostanete pohodlně motoráčkem z Trutnova či z Teplic nad Metují. Vystupovat budete na zastávce Teplice nad Metují Skály.

Fotogalerie k článkuTeplické Skály vchod do soutěsky Sibiř - klikněte pro zobrazení detailuTeplické skály - Horolezecká chata - klikněte pro zobrazení detailuTeplické skály - soutěska Sibiř - klikněte pro zobrazení detailuTeplické skály - soutěska Sibiř - klikněte pro zobrazení detailuTeplické skály - slunce na Sibiři - klikněte pro zobrazení detailuTeplické skály - soutěska Sibiř - klikněte pro zobrazení detailuTeplické skály - soutěska Sibiř - klikněte pro zobrazení detailuTeplické skály - soutěska Sibiř - klikněte pro zobrazení detailu

Plánujete zůstat déle?

Adršpašsko a Broumovsko patří mezi populární výletní oblasti. Chcete-li zde zůstat déle, vyberte si ubytování v Adršpašsko – Teplických skalách. Ideální místo odkud výlety do okolí.autor:
datum vydání:
22. června 2016


Diskuze k článku „V Čechách na Sibiři“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!