Tipy na výběr vybavení do přírody pro začátečníky

autor: redakce Příroda.cz
Chystáte se v nejbližší době vyrazit do přírody? Nemáte ale prozatím dostatek zkušeností s tím, jaké zvolit oblečení, boty a další vybavení? V tom případě pro vás máme několik tipů pro začátečníky.


Oblečení a vybavení do přírody

Zvolit nevhodné oblečení na celodenní výlet nemusí být zase tak tragické, o podstatně větší problém se však bude jednat v případě, hodláte-li v přírodě strávit delší dobu. Rozmary počasí jako horko, mráz, déšť, vítr či sníh vám totiž mohou pořádně „zatopit“, případně „zmrazit úsměv na tváři“. Předně je tedy nezbytně nutné, zjistit co nejvíce informací o dané lokalitě a místních podmínkách. Pokud s sebou navíc budete brát „dorost“, tedy své potomky, je potřeba se připravit dvojnásob.

Kromě vhodného oblečení je nutné pamatovat i na další vybavení, jehož výběr se řídí prakticky totožnými kritérii. Stan, spacák, karimatka, ale také batoh vám tedy musí vyhovovat svými rozměry a musí se hodit do daných podmínek. V této oblasti se navíc určitě nevyplatí šetřit. Při nákupu na internetu je ovšem možné najít i vysoce kvalitní výbavu za dobré ceny. Pokud např. využijete slevové akce na Loap anebo slevový kupón na Kasa.cz můžete si pořídit prvotřídní oblečení levněji, navíc na jednom místě a z pohodlí vlastního domova.

Na co se zaměřit při nákupu obuvi?

I když si vyberete dokonale padnoucí a hodící se oblečení i vhodné vybavení, stále ještě nemáte vyhráno. Třetím klíčovým prvkem je obuv. Nevhodně zvolené boty totiž mohou z outdoorových aktivit učinit hotové peklo. Nelze se tedy obout „naslepo“, ale nákupu musíte věnovat náležitou pozornost. V prvé řadě se zaměřte na náročnost terénu, která hraje dosti podstatnou roli. Obecně však platí jednoduchá úměra, tedy čím náročnější terén, tím pevnější boty.

Jedná se ovšem pouze o jedno, nikoli jediné pravidlo, jež je třeba zohlednit. Samozřejmě byste měli zvolit vhodnou velikost, aby vám boty dokonale seděly, ale obuv by měla rovněž spolehlivě vzdorovat vodě a v zimních podmínkách dokonale bránit přístupu mrazu. Pro obtížnější akce v zimě vám tedy můžeme doporučit např. skelety, tedy boty, které vynikají svou tepelnou izolací, jsou pevné, odolné a absolutně nepromokavé. V každém případě si však nezapomeňte zabalit ani několikery teplé ponožky, neboť i to přispěje k vaší celkové pohodě.

Tip na závěr: máte-li rádi pestrý výběr a zároveň chcete při nákupu kvalitního vybavení do přírody ušetřit, navštivte web Kuponer.cz, kde naleznete slevy na vše, co budete potřebovat.témata článku:
autor:
datum vydání:
5. srpna 2016


Diskuze k článku „Tipy na výběr vybavení do přírody pro začátečníky“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!