Spongebob v kalhotách jako ekologický aktivista

autor: Petr Kadlík
Mají vaše děti rády 'lehce praštěnou' animovanou pohádku Spongebob Squarepants, česky Spongebob v kalhotách? Brzo ho budete moci zahlédnout i jinde, než jen v televizní pohádce. Stal se z něj totiž ekologický aktivista, zachraňující Amazonský útes.

Zásluhu na tom má agentura Don’t Panic Partners, která s touto jedinečnou žlutou houbou zahájila kampaň pro Greenpeace. Cílem kampaně je protestovat proti ropným společnostem British Petroleum a Total, které těží u Amazonského útesu.

Spojení Spongebob a ekologie není až tak divné jak by se mohlo na první pohled zdát, autor Spongeboba Stephen McDannell Hillenburg je totiž původně mořský biolog a řada dílů má "ekologické" náměty.

Fotogalerie k článkuProtestující Spongebob v kalhotách - klikněte pro zobrazení detailuProtestující Spongebob v kalhotách - klikněte pro zobrazení detailuProtestující Spongebob v kalhotách - klikněte pro zobrazení detailuMimochodem, živého Spongeboba můžete v přírodě skutečně nalézt.

Na jeho počest byla v roce 2011 nově objevená houba pojmenována právě Spongiforma squarepantsii. Musíte kvůli ní ale vyrazit až do Malajsie.autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz

datum vydání:
17. července 2017


Diskuze k článku „Spongebob v kalhotách jako ekologický aktivista“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.