Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Kniha Dubánci - příběhy jednoho roku - recenze, aneb jak jsme stavěli dubánkům domeček

autor: Lenka Kadlíková
Již delší dobu pokukuju po knížce, která by nějakým způsobem synovi představila co se děje během roku. Knížka Dubánci - příběhy jednoho roku je jednou z nich.

Pokud tuhle knížku pořídíte, připravte se na na otázku:" Mami, tati, kdo jsou dubánci? Kde je najdu?". Nebojte. Odpověď se dozvíte hned v úvodu knížky. Celé to vymyslel Petr Václavek, který je autorem fotek a ilustrací v knížce. Dubánky pak představil Leoně a Slávkovi, kteří pak sepsali příběhy.

Celé je to pojaté jako jeden rok v životě dubánků

Jednotlivé kapitolky mají názvy podle měsíců v roce. V každá kapitolka má téma nějakým způsobem související s měsícem po kterém je pojmenována.

Například Březen za kamna vlezem. Kapitolka je o tom jak dubánci jeden rok v březnu vůbec nemohli usnout a pro jednoho chrápajícícho dubánka vyrobili hamaku.

Září je samozřejmě o tom jak šli dubánci do školy. Dostali za úkol najít v lese něco zajímavého. Jedna skupinka přivedla někoho, koho se nejdříve všichni polekali, Kaštouna. Kdo to byl se dozvíte v knížce.

A v listopadu? V listopadu si dubánci, stejně jako mnohá zvířátka, dostavují a upravují svá obydlí na zimu. Pomáhají jim s tím dva člověčí kamarádi. Dorozumívají se s dubánky pomocí textu skládaného z větviček. Se synem jsme to zkusili také - myslím postavit dubánkům domeček. V tom našem samozřejmě nechybí, mechová postýlka, ohniště špalek se sekyrkou, samozřejmě záchůdek (na fotce je vidět větší kus kůry jako dvířka) a výtahová plošina. Syn totiž miluje výtahy, takže jsme ho dubákům museli postavit :-). Jak se nám to povedlo, můžete posudit na fotce :-)

Je to opravdu krásná knížka s reálnými fotkami a kresbami. Text se velmi dobře čte a je srozumitelný pro děti předškolního věku. Pokud hledáte knížku s příběhy, která dá dětem představu co se který měsíc v přírodě děje ve spojení s pohádkovým příběhem a máte rádi reálné fotky a ilustrace, je to kniha pro vás.

Dubánky můžete sledovat na webu či Facebooku

Tahle ji popisuje Petr Václavek, který dubánčí svět vymyslel a je autor fotografií a ilustací v celé knize:

"Konečně vyšlo naše společné dílko – knížka dubánčích příběhů. Napsal ji můj spolužák z matfyzu Slávek Rydval se svou manželkou Leonou Šťastnou a já ji doplnil dubánčími fotkami a ilustracemi.

Knížka dubánčích příběhů zachycuje jejich život tak, jak nám o něm vyprávěli, obsahuje celkem dvanáct povídek (+ úvod a bonus na konci) na 120 stránkách. Aby se to dětem lépe četlo, je každá stránka doplněná o fotku nebo ilustraci (celkem jich je asi 90)."

Vydavatel: Cpress
Rok vydání: 2017
Počet stran: 120
ISBN: 9788026414391
Autor: text: Leona Šťastná, Slávek Rydval, foto a ilustrace: petr Václavek
Vazba: vázaná s laminovaným potahem

Jedna rada na závěr. Neukazovat knihu ve chvíli, kdy se Vám opravdu nechce do lesa. Děti totiž budou chtít hned jít dubánky hledat :-D.

autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
15. září 2017


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.