Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Kniha Dubánci - příběhy jednoho roku - recenze, aneb jak jsme stavěli dubánkům domeček

autor: Lenka Kadlíková
Již delší dobu pokukuju po knížce, která by nějakým způsobem synovi představila co se děje během roku. Knížka Dubánci - příběhy jednoho roku je jednou z nich.

Pokud tuhle knížku pořídíte, připravte se na na otázku:" Mami, tati, kdo jsou dubánci? Kde je najdu?". Nebojte. Odpověď se dozvíte hned v úvodu knížky. Celé to vymyslel Petr Václavek, který je autorem fotek a ilustrací v knížce. Dubánky pak představil Leoně a Slávkovi, kteří pak sepsali příběhy.

Celé je to pojaté jako jeden rok v životě dubánků

Jednotlivé kapitolky mají názvy podle měsíců v roce. V každá kapitolka má téma nějakým způsobem související s měsícem po kterém je pojmenována.

Například Březen za kamna vlezem. Kapitolka je o tom jak dubánci jeden rok v březnu vůbec nemohli usnout a pro jednoho chrápajícícho dubánka vyrobili hamaku.

Září je samozřejmě o tom jak šli dubánci do školy. Dostali za úkol najít v lese něco zajímavého. Jedna skupinka přivedla někoho, koho se nejdříve všichni polekali, Kaštouna. Kdo to byl se dozvíte v knížce.

A v listopadu? V listopadu si dubánci, stejně jako mnohá zvířátka, dostavují a upravují svá obydlí na zimu. Pomáhají jim s tím dva člověčí kamarádi. Dorozumívají se s dubánky pomocí textu skládaného z větviček. Se synem jsme to zkusili také - myslím postavit dubánkům domeček. V tom našem samozřejmě nechybí, mechová postýlka, ohniště špalek se sekyrkou, samozřejmě záchůdek (na fotce je vidět větší kus kůry jako dvířka) a výtahová plošina. Syn totiž miluje výtahy, takže jsme ho dubákům museli postavit :-). Jak se nám to povedlo, můžete posudit na fotce :-)

Je to opravdu krásná knížka s reálnými fotkami a kresbami. Text se velmi dobře čte a je srozumitelný pro děti předškolního věku. Pokud hledáte knížku s příběhy, která dá dětem představu co se který měsíc v přírodě děje ve spojení s pohádkovým příběhem a máte rádi reálné fotky a ilustrace, je to kniha pro vás.

Dubánky můžete sledovat na webu či Facebooku

Tahle ji popisuje Petr Václavek, který dubánčí svět vymyslel a je autor fotografií a ilustací v celé knize:

"Konečně vyšlo naše společné dílko – knížka dubánčích příběhů. Napsal ji můj spolužák z matfyzu Slávek Rydval se svou manželkou Leonou Šťastnou a já ji doplnil dubánčími fotkami a ilustracemi.

Knížka dubánčích příběhů zachycuje jejich život tak, jak nám o něm vyprávěli, obsahuje celkem dvanáct povídek (+ úvod a bonus na konci) na 120 stránkách. Aby se to dětem lépe četlo, je každá stránka doplněná o fotku nebo ilustraci (celkem jich je asi 90)."

Vydavatel: Cpress
Rok vydání: 2017
Počet stran: 120
ISBN: 9788026414391
Autor: text: Leona Šťastná, Slávek Rydval, foto a ilustrace: petr Václavek
Vazba: vázaná s laminovaným potahem

Jedna rada na závěr. Neukazovat knihu ve chvíli, kdy se Vám opravdu nechce do lesa. Děti totiž budou chtít hned jít dubánky hledat :-D.

autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
15. září 2017


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.