Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Kniha Dubánci - příběhy jednoho roku - recenze, aneb jak jsme stavěli dubánkům domeček

Již delší dobu pokukuju po knížce, která by nějakým způsobem synovi představila co se děje během roku. Knížka Dubánci - příběhy jednoho roku je jednou z nich.

Kniha Dubánci - příběhy jednoho roku - v lese - klikněte pro zobrazení detailuKniha Dubánci - příběhy jednoho roku - v lese Pokud tuhle knížku pořídíte, připravte se na na otázku:" Mami, tati, kdo jsou dubánci? Kde je najdu?". Nebojte. Odpověď se dozvíte hned v úvodu knížky. Celé to vymyslel Petr Václavek, který je autorem fotek a ilustrací v knížce. Dubánky pak představil Leoně a Slávkovi, kteří pak sepsali příběhy.

Celé je to pojaté jako jeden rok v životě dubánků

Jednotlivé kapitolky mají názvy podle měsíců v roce. V každá kapitolka má téma nějakým způsobem související s měsícem po kterém je pojmenována.

Ukázka z knihy Dubánci - příběh jednoho roku - klikněte pro zobrazení detailuUkázka z knihy Dubánci - příběh jednoho roku Například Březen za kamna vlezem. Kapitolka je o tom jak dubánci jeden rok v březnu vůbec nemohli usnout a pro jednoho chrápajícícho dubánka vyrobili hamaku.

Září je samozřejmě o tom jak šli dubánci do školy. Dostali za úkol najít v lese něco zajímavého. Jedna skupinka přivedla někoho, koho se nejdříve všichni polekali, Kaštouna. Kdo to byl se dozvíte v knížce.

Domeček pro dubánky - klikněte pro zobrazení detailuDomeček pro dubánky
autor: Lenka Kadlíková, http://www.priroda.cz
A v listopadu? V listopadu si dubánci, stejně jako mnohá zvířátka, dostavují a upravují svá obydlí na zimu. Pomáhají jim s tím dva člověčí kamarádi. Dorozumívají se s dubánky pomocí textu skládaného z větviček. Se synem jsme to zkusili také - myslím postavit dubánkům domeček. V tom našem samozřejmě nechybí, mechová postýlka, ohniště špalek se sekyrkou, samozřejmě záchůdek (na fotce je vidět větší kus kůry jako dvířka) a výtahová plošina. Syn totiž miluje výtahy, takže jsme ho dubákům museli postavit :-). Jak se nám to povedlo, můžete posudit na fotce :-)

Je to opravdu krásná knížka s reálnými fotkami a kresbami. Text se velmi dobře čte a je srozumitelný pro děti předškolního věku. Pokud hledáte knížku s příběhy, která dá dětem představu co se který měsíc v přírodě děje ve spojení s pohádkovým příběhem a máte rádi reálné fotky a ilustrace, je to kniha pro vás.

Dubánky můžete sledovat na webu či Facebooku

Tahle ji popisuje Petr Václavek, který dubánčí svět vymyslel a je autor fotografií a ilustací v celé knize:

Ukázka z knihy Dubánci - příběh jednoho roku - klikněte pro zobrazení detailuUkázka z knihy Dubánci - příběh jednoho roku "Konečně vyšlo naše společné dílko – knížka dubánčích příběhů. Napsal ji můj spolužák z matfyzu Slávek Rydval se svou manželkou Leonou Šťastnou a já ji doplnil dubánčími fotkami a ilustracemi.

Knížka dubánčích příběhů zachycuje jejich život tak, jak nám o něm vyprávěli, obsahuje celkem dvanáct povídek (+ úvod a bonus na konci) na 120 stránkách. Aby se to dětem lépe četlo, je každá stránka doplněná o fotku nebo ilustraci (celkem jich je asi 90)."

Přebal knihy Dubánci - příběh jednoho roku - klikněte pro zobrazení detailuPřebal knihy Dubánci - příběh jednoho roku Vydavatel: Cpress
Rok vydání: 2017
Počet stran: 120
ISBN: 9788026414391
Autor: text: Leona Šťastná, Slávek Rydval, foto a ilustrace: petr Václavek
Vazba: vázaná s laminovaným potahem

Jedna rada na závěr. Neukazovat knihu ve chvíli, kdy se Vám opravdu nechce do lesa. Děti totiž budou chtít hned jít dubánky hledat :-D.

Debata k článku 'Kniha Dubánci - příběhy jednoho roku - recenze, aneb jak jsme stavěli dubánkům domeček'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Siesta

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz