Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Jaký běžecký batoh je pro vás ten pravý?

Myslíte to s během vážně a přemýšlíte nad tím, co všechno budete ještě v nové sezóně potřebovat. Na vašem seznamu by neměl chybět ani běžecký batoh. Možná si říkáte, že nic takového nepotřebujete, že vám stačí váš oblíbený batůžek. Jenomže ten, může vaše záda pěkně potrápit a vy si běhání vůbec neužijete.

Běžec - klikněte pro zobrazení detailuBěžec
Rock Point
Než se vydáte do obchodu pro svůj nový batoh na běhání, položte si pár otázek, které vám výběr usnadní. Kde budete běhat? Kolik kilometrů se chystáte běžně uběhnout? Co všechno s sebou při běhání nosíte? Už jste si odpověděli? Tak jdeme na to!

Běhám málo, spíš se probíhám

Batoh Osprey s hydrovakem - klikněte pro zobrazení detailuBatoh Osprey s hydrovakem
Rock Point
Nepouštíte se do žádných velkých akcí a běh je pro vás prostředek jak se udržet v kondici. Často se vydáváte do nedalekého lesa a většinou býváte poblíž míst, kde se dá snadno obstarat občerstvení. Obvykle s sebou máte mobil, peníze, klíče a doklady. V tomto případě byste si vystačili s kapsami, ale kam s vodou?

Malé běžecké batohy s hydrovakem vám dají možnost mít u sebe vždy dostatek tekutin a poskytne vám dostatek prostoru pro uložení ostatních věcí. Když se rozhodnete vyrazit někam dál, vejde se vám do něj i svačina.

Rychlé tempo, to je moje

Nejraději máte, když vám vlají vlasy, užíváte si rychlost a neustále se snažíte posouvat svůj výkon dál. Často se účastníte závodů, takže počítáte s tím, že ne všude je možnost občerstvení. Kromě hydrovaku je pro vás nezbytné mít po ruce i proteinové tyčinky nebo gely. Batoh vám musí na zádech perfektně sedět, nesmí vás omezovat v pohybu a hlavně musí být lehký. Vesta - klikněte pro zobrazení detailuVesta
Rock Point

Jistě oceníte batoh na běhání v podobě vesty, kterou upnete na tělo a využijete i kapsy na hrudníku. Nepočítejte však s tím, že byste je využili i jinak, než při tréninku a závodech, vesty mají totiž většinou malý objem.

Běh v terénu je pro mě ideální relax

Kromě horských běhů, které si dopřáváte, kdykoliv to volný čas dovolí, běháte i do práce. Dalo by se říct, že běháte prakticky pořád. Dobře víte, že kromě tekutin potřebujete mít u sebe i náhradní oblečení, svačinu a další věci.

Sáhněte po větším běžeckém batohu, který má pevnější konstrukci, popruhy na stažení a upravení velikosti. Nesmí mu však chybět ani dobře dostupné kapsy a kapsa na hydrovak. Jeho vnitřní prostor by měl být dobře členěný. Samozřejmostí je i dobře odvětrávaný zádový systém.

Už máte jasno v tom, s jakým batohem či vestou vyrazíte na své výlety? V každém případě si při nákupu dejte čas na rozmyšlenou, ověřte si, jestli batoh splňuje všechny vaše požadavky a zajděte si ho vyzkoušet. V ideálním případě ho zkoušejte i se zátěží, abyste měli představu, jak se batoh bude chovat v reálu.

Debata k článku 'Jaký běžecký batoh je pro vás ten pravý? '

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Žirafa

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz