Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Potápění nebo šnorchlování?

autor: Václav Moule
Obě tyto sportovní aktivity jsou oblíbenými činnostmi na dovolených. Ačkoliv lidé často tyto výrazy zaměňují, je mezi nimi velký rozdíl.

Potápění se totiž jednoznačně počítá mezi adrenalinové sporty a nelze ho provozovat „jen tak“. Než poprvé nasadíte neopren a vyrazíte do hlubin s kyslíkovou bombou, je třeba projít náročným výcvikovým kurzem.

Potápění je velmi oblíbeným sportem. Po celém světě můžeme najít podle statistik až 6 miliónů aktivních hloubkových potápěčů. Nádherná hejna barevných ryb, úchvatné korály a obecně podmořský adrenalinový zážitek je pro člověka velmi lákavý. Potápěči ale musí dbát nejen na svojí bezpečnost ale také svého okolí – neboli vodní flóry a fauny, jež je velmi křehká.

Zpět se nedrží ani klasické šnorchlování. To je samozřejmě mnohem dostupnější a je oblíbené i u dětí. Mnoho (obzvláště ve vybraných lokalitách) lze vidět mnoho i z bezpečí hladiny.

Kurzy

Podstupovat potápěčské kurzy je velmi oblíbené přímo v letoviscích. Nejen jako z důvodu zajímavé aktivity na dovolené ale také z hlediska praxe. I u nás v České republice vás ale připraví velmi dobře. Začíná se v nádržích a závěrečné zkoušky se uskuteční například během prodlouženého víkendu v Chorvatsku.

Po absolvování základního kurzu budete oprávněni k ponorům do maximální hloubky 18 metrů. Navíc musíte mít sebou doprovod v podobě osoby s danou vyšší kvalifikací. K přijmutí na kurz je obecně nutné uplavat alespoň 200 metrů libovolným způsobem.

Podmořský svět

V rámci potápění a obecně při pozorování podmořského světa by se mělo chovat s respektem. Týká se to zejména vod, které oplývají rozsáhlým korálky. Těch je se za žádnou cenu nesmi dotýkat. I sebemenší dotek může zabránit dalšímu růstu. Z vody si jako suvenýr zkrátka nic neodnášejte. Okolním živočichům nechte také vždy naprostou volnost.

Pro více informací o pojištění k potápění přejděte na Ergo.cz.

autor:
Václav Moule

datum vydání:
17. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.