Potápění nebo šnorchlování?

autor: Václav Moule
Obě tyto sportovní aktivity jsou oblíbenými činnostmi na dovolených. Ačkoliv lidé často tyto výrazy zaměňují, je mezi nimi velký rozdíl.

Potápění se totiž jednoznačně počítá mezi adrenalinové sporty a nelze ho provozovat „jen tak“. Než poprvé nasadíte neopren a vyrazíte do hlubin s kyslíkovou bombou, je třeba projít náročným výcvikovým kurzem.

Potápění je velmi oblíbeným sportem. Po celém světě můžeme najít podle statistik až 6 miliónů aktivních hloubkových potápěčů. Nádherná hejna barevných ryb, úchvatné korály a obecně podmořský adrenalinový zážitek je pro člověka velmi lákavý. Potápěči ale musí dbát nejen na svojí bezpečnost ale také svého okolí – neboli vodní flóry a fauny, jež je velmi křehká.

Zpět se nedrží ani klasické šnorchlování. To je samozřejmě mnohem dostupnější a je oblíbené i u dětí. Mnoho (obzvláště ve vybraných lokalitách) lze vidět mnoho i z bezpečí hladiny.

Kurzy

Podstupovat potápěčské kurzy je velmi oblíbené přímo v letoviscích. Nejen jako z důvodu zajímavé aktivity na dovolené ale také z hlediska praxe. I u nás v České republice vás ale připraví velmi dobře. Začíná se v nádržích a závěrečné zkoušky se uskuteční například během prodlouženého víkendu v Chorvatsku.

Po absolvování základního kurzu budete oprávněni k ponorům do maximální hloubky 18 metrů. Navíc musíte mít sebou doprovod v podobě osoby s danou vyšší kvalifikací. K přijmutí na kurz je obecně nutné uplavat alespoň 200 metrů libovolným způsobem.

Podmořský svět

V rámci potápění a obecně při pozorování podmořského světa by se mělo chovat s respektem. Týká se to zejména vod, které oplývají rozsáhlým korálky. Těch je se za žádnou cenu nesmi dotýkat. I sebemenší dotek může zabránit dalšímu růstu. Z vody si jako suvenýr zkrátka nic neodnášejte. Okolním živočichům nechte také vždy naprostou volnost.

Pro více informací o pojištění k potápění přejděte na Ergo.cz.témata článku:
autor:
Václav Moule
Profitio.cz

datum vydání:
17. dubna 2019


Diskuze k článku „Potápění nebo šnorchlování?“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!