Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Kde najít kvalitní turistické informace

Jak jste si zajisté všichni všimli, už pár dní jsou tu prázdniny. Určitě se nejen z Vás chystá na nějaký ten výlet do přírody nebo na nějakou z kulturních památek. Dnes Vám přinášíme stručný přehled možností, kde na internetu sehnat informace a inspirovat se.

V současnosti asi největší server, zabývající se turistikou je "překvapivě" www.TURISTIKA.cz. Najdete zde velké množství přehledně setříděných informací nejen o turistice v české republice, ale i v zahraničí. Velmi zajímavé jsou interaktivní turistické trasy s přesnými údaji o převýšení, vzdálenostech a zajímavostmi z lokality včetně fotek. Užitečná je i informace o tom, jakou mapu si koupit. Nejedná se o nabídku jedné mapy, ale o nabídky map určené lokality od různých firem vyrábějících mapy. Tyto mapy si lze na tomto webu i zakoupit. Také je možné se zde objednat ubytování z velkého množství penzionů, chat a hotelů.

Když už jsem u toho ubytování, velmi zajímavé možnosti nabízí systém www.IGOR.cz. Jedná se o to, že vy při své objednávce zadáte cenu, do které byste se chtěli vejít, lokalitu a další Vaše požadavky. Po obdržení Vaší objednávky se pak asistentky pokusí najít pro Vás ideální řešení. Příjemná bude i sleva, kterou získáte oproti objednání přímo ve vybraném hotelu či penzionu.

Pokud raději chcete cestovat s cestovní kanceláří s velkou nabídku zájezdů, můžete najít na www.BOSENOHY.cz. V systému tohoto webu jsou zájezdy od více než stovky v Česku působících cestovek.

Jako správný milovník přírody zajisté chcete také vyrazit na vodu, na kolo nebo pod stan a absolvovat pěší výlety. Pokud si chcete užít takovouto dovolenou jak se patří, tedy s minimálním počtem dalších lidí, spíše bych doporučila vyrazit buď někam do méně známé oblasti nebo mimo sezónu. V dnešní době by se Vám totiž mohlo stát, že si na Vltavě, Sázavě, či Berounce budete připadat jak na Václaváku a Vaše dovolená úplně ztratí své kouzlo. Pokud se chystáte pod stan, určitě by se Vám mohly hodit informace z www.KEMPYCR.cz. Poměrně rozsáhlý seznam kempů je zde, kromě velmi podrobných informací o samotném kempu, doplněn o recenze návštěvníků těchto kempů. Další funkcičkou tohoto webu je i inzerce kupujeme/prodáváme zaměřená na kemping. Podobně zaměřený je i web www.CAMP.cz nebo www.DOKEMPU.cz. Určitě doporučuji využít služeb některého z kempů. Stanování mimo tato místa je totiž na mnoha místech (zejména v chráněných územích) zakázáno a přísně pokutováno.

Zajímavě lze prožít prázdniny i na akci některé z ekologických organizací. Ve většině případů se jedná o tábory zaměřené na poznávání přírody a ekologii jak pro ty nejmenší školáky, tak pro středoškoláky. Pro starší středoškoláky a vysokoškoláky se nabízejí úzce specializované kurzy a semináře pořádané nejen ekologickými organizacemi, ale různými společnostmi specializovanými na určitý obor. Další možností jak se odreagovat a poznat nové lidi jsou bezesporu různé brigády na pomoc chráněným územím, například sečení luk, čištění lesa... Informace o takovýchto akcích můžete nalézt například v našem kalendáři akcí, či na webech zmíněných v jednom z dřívějších článků.

Z tohoto ohledu stojí za zmínku i adresa www.DOBROVOLNIK.cz. Jak už název napovídá, jedná se o server o dobrovolnictví. Jsou zde nabízeny možnosti nejen u nás, ale i v zahraničí. Nabízí se mnoho různých oborů, v jakých můžete pracovat. Kromě ochranařiny je to třeba sociální sféra.

Když už mluvíme o turistice, asi bychom neměli opomenout Klub českých turistů. Jejich stránky www.KLUBTURISTU.cz totiž také nabízejí spoustu zajímavých možností. Kromě informací o klubu jako takovém zde najdete kalendář akcí pořádaných klubem. Nejedná se o nic jiného než o vycházky a výlety po vlastech českých. Také se zde dozvíte základní informace o známých i méně známých kulturních a přírodních zajímavostí. Je zde také seznam informačích středisek po celé České republice. Nechybí zde ani informace o ubytování a místním folklóru a tradicích.

Přeji krásné léto v přírodě

Debata k článku 'Kde najít kvalitní turistické informace'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Žebřík do nebe

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz