Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Kde najít kvalitní turistické informace

autor: Lenka Kadlíková
Jak jste si zajisté všichni všimli, už pár dní jsou tu prázdniny. Určitě se nejen z Vás chystá na nějaký ten výlet do přírody nebo na nějakou z kulturních památek. Dnes Vám přinášíme stručný přehled možností, kde na internetu sehnat informace a inspirovat se.

V současnosti asi největší server, zabývající se turistikou je "překvapivě" www.TURISTIKA.cz. Najdete zde velké množství přehledně setříděných informací nejen o turistice v české republice, ale i v zahraničí. Velmi zajímavé jsou interaktivní turistické trasy s přesnými údaji o převýšení, vzdálenostech a zajímavostmi z lokality včetně fotek. Užitečná je i informace o tom, jakou mapu si koupit. Nejedná se o nabídku jedné mapy, ale o nabídky map určené lokality od různých firem vyrábějících mapy. Tyto mapy si lze na tomto webu i zakoupit. Také je možné se zde objednat ubytování z velkého množství penzionů, chat a hotelů.

Když už jsem u toho ubytování, velmi zajímavé možnosti nabízí systém www.IGOR.cz. Jedná se o to, že vy při své objednávce zadáte cenu, do které byste se chtěli vejít, lokalitu a další Vaše požadavky. Po obdržení Vaší objednávky se pak asistentky pokusí najít pro Vás ideální řešení. Příjemná bude i sleva, kterou získáte oproti objednání přímo ve vybraném hotelu či penzionu.

Pokud raději chcete cestovat s cestovní kanceláří s velkou nabídku zájezdů, můžete najít na www.BOSENOHY.cz. V systému tohoto webu jsou zájezdy od více než stovky v Česku působících cestovek.

Jako správný milovník přírody zajisté chcete také vyrazit na vodu, na kolo nebo pod stan a absolvovat pěší výlety. Pokud si chcete užít takovouto dovolenou jak se patří, tedy s minimálním počtem dalších lidí, spíše bych doporučila vyrazit buď někam do méně známé oblasti nebo mimo sezónu. V dnešní době by se Vám totiž mohlo stát, že si na Vltavě, Sázavě, či Berounce budete připadat jak na Václaváku a Vaše dovolená úplně ztratí své kouzlo. Pokud se chystáte pod stan, určitě by se Vám mohly hodit informace z www.KEMPYCR.cz. Poměrně rozsáhlý seznam kempů je zde, kromě velmi podrobných informací o samotném kempu, doplněn o recenze návštěvníků těchto kempů. Další funkcičkou tohoto webu je i inzerce kupujeme/prodáváme zaměřená na kemping. Podobně zaměřený je i web www.CAMP.cz nebo www.DOKEMPU.cz. Určitě doporučuji využít služeb některého z kempů. Stanování mimo tato místa je totiž na mnoha místech (zejména v chráněných územích) zakázáno a přísně pokutováno.

Zajímavě lze prožít prázdniny i na akci některé z ekologických organizací. Ve většině případů se jedná o tábory zaměřené na poznávání přírody a ekologii jak pro ty nejmenší školáky, tak pro středoškoláky. Pro starší středoškoláky a vysokoškoláky se nabízejí úzce specializované kurzy a semináře pořádané nejen ekologickými organizacemi, ale různými společnostmi specializovanými na určitý obor. Další možností jak se odreagovat a poznat nové lidi jsou bezesporu různé brigády na pomoc chráněným územím, například sečení luk, čištění lesa... Informace o takovýchto akcích můžete nalézt například v našem kalendáři akcí, či na webech zmíněných v jednom z dřívějších článků.

Z tohoto ohledu stojí za zmínku i adresa www.DOBROVOLNIK.cz. Jak už název napovídá, jedná se o server o dobrovolnictví. Jsou zde nabízeny možnosti nejen u nás, ale i v zahraničí. Nabízí se mnoho různých oborů, v jakých můžete pracovat. Kromě ochranařiny je to třeba sociální sféra.

Když už mluvíme o turistice, asi bychom neměli opomenout Klub českých turistů. Jejich stránky www.KLUBTURISTU.cz totiž také nabízejí spoustu zajímavých možností. Kromě informací o klubu jako takovém zde najdete kalendář akcí pořádaných klubem. Nejedná se o nic jiného než o vycházky a výlety po vlastech českých. Také se zde dozvíte základní informace o známých i méně známých kulturních a přírodních zajímavostí. Je zde také seznam informačích středisek po celé České republice. Nechybí zde ani informace o ubytování a místním folklóru a tradicích.

Přeji krásné léto v přírodě

autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
4. července 2005


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.