Jak přežít setkání s tchýní?

autor: Dr. Mefistofeles
jedna letní parodie na článek "Jak přežít setkání s medvědem".

Chystáte se na dovolenou například k příbuzným? Našel jsem pro vás několik rad jak se chovat při setkání s tchýní, které je někdy velkým problémem.

V první řadě si pojďme říct, že dívat se na tchýni jednoznačně jako na krvelačnou bestii nejde. Pokud se ocitneme tváří v tvář tomuto někdy až 120 kilogramovému "miláčkovi", tak se nám to bude asi zdát směšné. Vždyť v tu chvíli si myslíme, že nás to monstrum chce jedině zabít. Opak , ale může být pravdou. Tenhle tvor si jenom, stejně jako jiná zvířata brání svojí rodinu, v konkrétním případě vaší manželku, svojí dceru.

Na druhou stranu, ale nemůžeme tchýni vnímat jako nějakého přátelského živočicha. Mějme na paměti, že ve většině případů bychom se měli chovat ke tchýni s jistou dávkou respektu.

Nejlepší je se s tchýní vůbec nesetkat

To se lehko řekne, že? Ale jak to udělat, abych se nedostal do její blízkosti? V podstatě se není čeho bát, protože tak jako vy i tchýně se kontaktu se svým zetěm zpravidla vyhýbá. Mohou ovšem nastat situace, kdy se kontaktu nevyhnete. Tchýně jako synantropní živočich se často přiblíží k vašemu obydlí za účelem rozvrátit vaše dosud idylické manželství. Sousedé z toho mají legraci, dokud si neuvědomí, že něco podobného může potkat i je.

A jak docílit toho, abychom se tchýni pokud možno vyhnuli? Pokud zaregistrujete, že se vaše žena chystá navštívit maminku, nebo naopak, najděte si jakoukoliv výmluvu jak se setkání vyhnout. Na rozdíl od medvěda vám ovšem nepomůže vylézt na strom, protože byť tchýně po stromech lozit neumí, usadí-li se pod ním, má výdrž jako buvol kapferský.

V místech kde je větší koncentrace sousedů nedělejte při setkání s tchýní rámus. Může to upozornit orgány činné v trestním řízení . Stejně tak se nedívejte tchýni do očí a neusmívejte se při tom. Váš úsměv si může vysvětlit jako cenění zubů a vyvolat u ní neadekvátní reakci. Stejně tak se nedoporučuje tchýně přikrmovat. Naprosto nevhodné je předkládat jim zákusky, zejména rakvičky či věnečky.

Další důležitou věcí je pejsek. Chováte li pejska, naprosto nevhodný pro vaší ochranu je Bišonek, Jorkšírský teriér, nebo Mops. Naopak nejvhodnější je Rotvajler, Dobrman či Pitbul.

A ještě jedna rada , hlavně pro muže. Nepoužívejte výraznou kosmetiku. Doporučuje se Denim, Boss ad. Absolutně nevyhovující je aroma piva, rumu, či fernetu, které dokáží medvěda eee… tchyni dokonale rozzuřit.

Co dělat, když už na tchýni narazíte?

V každém případě se jí zkuste vyhnout. Vylézt na strom nemá smysl. Někam se schovat? Není to tak dávno, co se kamarád chlubil, že k němu tchýně přilezla po čtyřech.

"A co ti řekla?"
"Vylez z pod té postele. Zbabělče!"autor:
datum vydání:
27. července 2007


Diskuze k článku „Jak přežít setkání s tchýní?“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!