Bio kosmetika: Jaké jsou její výhody a co přináší z hlediska ekologie? (PR)

článek je inzerce, nejde o odborný text
Ochrana přírody se v posledních letech dostává do popředí v mnoha oblastech. Týká se logicky i kosmetických výrobků. Při jejich výrobě se klade větší důraz na ekologii, zákazníci vyžadují, aby prodávané produkty byly bez potenciálně škodlivých chemických látek, ideálně v bio kvalitě.


Proč dát přednost bio kosmetice?

V případě, že se při nákupu upřednostní bio kosmetika, rozhodně tím přispíváte k šetření životního prostředí. Příroda je mnohem méně zatěžovaná. Už jen tím, že jsou koncové produkty vyráběné ze surovin, jež mají čistě přírodní základ. Nejsou do nich přidávané žádné chemikálie. Výroba je navíc šetrná, takže při ní nevzniká žádný, případně jen minimální odpad, který by byl z hlediska ekologie zatěžujícím prvkem pro přírodu a Zemi.

Bio kosmetika je rozhodně příjemnější pro vaše tělo. Pakliže kupříkladu zvolíte pleťový krém, který je vyrobený v bio verzi a z přírodních produktů bez přidaných chemických barviv a dalších látek, vaše tělo netrpí, zároveň se mu dostává potřebné péče, aby bylo i nadále krásné a zdravé. Velmi dobré jsou v tomto směru třeba bambusové výrobky.

Syntetické produkty, které jsou plné barviv a umělých přísad, mohou snadno u citlivějších lidí vyvolávat nejrůznější alergické reakce, v dlouhodobém horizontu pak leckdy i mnoho vážnějších zdravotních potíží.

Nezáleží jen na obsahu, ale i na obalu

Abyste nákupem kosmetiky co nejvíce šetřili životní prostředí, je třeba si všímat nejen, zda je přípravek vyrobený v bio přírodní kvalitě. Zásadní je rovněž i způsob balení. Ideální je, pokud jsou na kosmetické produkty použity recyklovatelné materiály, jež se dají po vytřídění znovu využít v různých oborech průmyslového odvětví. Nekončí pak na skládkách, kde by se povalovaly po dlouhou dobu.

Nákup bio kosmetiky dnes už zdaleka není složitou záležitostí. Kvalitní produkty, které šetří přírodu, pořídíte například v eshopu Greenmat.cz. Kromě běžných kosmetických přípravků pro péči o tělo a vlasy zde nyní najdete i ekologicky vyráběné antibakteriální gely a roušky, jež jsou v těchto týdnech velmi žádaným zbožím.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
3. května 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.