Fotovoltaické elektrárny (FVE) jsou v současné době obrovské téma

článek je inzerce, nejde o odborný text
Fotovoltaická elektrárna přeměňuje sluneční energii na elektřinu pomocí fotovoltaického jevu, k němuž dochází v okamžiku, kdy fotony slunečního světla narazí na určitý materiál a vytlačí elektron, čímž vznikne stejnosměrný proud.

Pro označení fotovoltaické elektrárny se běžně používá zkratka FVE. Samotná elektrárna se skládá z fotovoltaických modulů a střídače. Panely jsou zodpovědné za přeměnu slunečního záření, zatímco střídač převádí stejnosměrný proud na střídavý s charakteristikami podobnými elektrické síti.

Fotovoltaika je obnovitelná a čistá energie, protože při ní nevznikají znečišťující plyny, ovšem to nejsou jediné její přednosti.

Jaký vliv má fotovoltaická elektrárna na životní prostředí?

Z hlediska životního prostředí má fotovoltaický solární systém hned několik výhod. Prvně se jedná o obnovitelný a udržitelný energetický systém, který snižuje závislost na fosilních palivech. Stejně tak představuje čistou energii, jež nevypouští skleníkové plyny.

Baterie pro fotovoltaiku

Jestliže chcete vyrobenou solární energii někde ukládat, potřebujete speciální baterie pro fotovoltaiku. Běžně se jedná o lithium-iontové baterie, které zajisté znáte z jiných přenosných elektronických zařízení.

Co se týče ceny, ta se pohybuje od 25 tisíc do 400 tisíc korun. Samozřejmě záleží na tom, pro jak velkou nemovitost baterii potřebujete, aby vyhovovala energetickým potřebám vašich prostor.

Ostrovní systém

Dalším tématem je solární ostrovní systém, který nachází uplatnění v oblastech, kde není elektrická přípojka, protože nepotřebuje být připojen k elektrické distribuční síti.

Ostrovní systém je ideální volbou zejména pro chaty, ba dokonce i karavany, kempy, jachty a podobně. Samozřejmě se technologie může použít i u rodinných domů.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
30. prosince 2022


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!