Huawei Nova 9 – mobil který padne do ruky

článek je inzerce, nejde o odborný text
Jak je možné, že Huawei Nova 9 padne krásně do ruky? Odpověď je jednoduchá. Tento chytrý telefon má speciální povrchovou úpravu s dvojitým povlakem, díky které telefon snadno uchopíte a nebude vám z rukou vyklouzávat. Co dalšího nabízí špičkový telefon? Dozvíte se v následujícím článku.

První si pojďme říct základní údaje o HUAWEI nova 9. Chytrý telefon Huawei Nova 9 je aktuálně možné zakoupit ve dvou barevných provedeních.

První je provedení Starry Blue. Jedná se o krásnou blankytnou modř s lehkými odlesky fialové barvy, díky nimž toto provedení působí velmi příjemným dojmem. Druhým provedením, ve kterém lze chytrý telefon zakoupit, je Black, tedy klasická černá barva, která neurazí a vypadá vždy elegantně.

Jaké jsou rozměry telefon? Vejde se Huawei Nova 9 do kapsy? Pojďme se na to podívat. Výška telefonu je 160 mm, šířka 73,7 mm a hloubka je 7,77 mm. Váha telefonu se pohybuje okolo 175 g včetně baterie. Úhlopříčka obrazovky měří 6,57 palce.

Je třeba zmínit, že telefon Huawei Nova 9 má obrazovku se zaoblenými okraji. To znamená, že sledování videí a filmů je příjemnější, protože telefon nemá rámečky, které by zmenšovaly velikost obrazovky.  

Parametry telefonu známe a teď si pojďme říci něco o procesoru, paměti a dalším hardwaru i softwaru, kterými telefon Huawei Nova 9 disponuje.

Procesor je Qualcomm Snapdragon 778G, 4G. Centrální procesorová jednotka má osm jader (přesné údaje CPU jsou: 4 x Cortex-A78@2,42 GHz + 4 x Cortex-A55@1,8 GHz).

Co se týče grafického procesoru, v telefonu se nachází procesor Adreno 642L. Celkové úložiště telefonu je 128 GB a operační systém tohoto chytrého telefonu je EMUI 12.

Kapacita baterie, která se v telefonu nachází, je 4300 mAh. Je nutné dodat, že baterie telefonu Huawei Nova 9 je nevyjímatelná a v případě poškození baterie nebo jejího stáří je pro její výměnu nutno navštívit autorizované servisní středisko HUAWEI. Pro nabití baterie tohoto telefonu budete potřebovat nabíječku SuperCharge.

Tento telefon obsahuje několik senzorů. Gravitační senzor, snímač otisků prstů, gyroskop, kompas, senzor okolního světla a senzor přiblížení.

Pro milovníky fotografování jsou důležité údaje o fotoaparátech. Přední kamera má rozlišení 32 MP, kdy je rozlišení obrazu k fotografování až 6528 x 4896 pixelů. Videa na přední kameru lze natáčet v rozlišení až 3840 x 2160 pixelů.

Samozřejmostí přední kamery jsou funkce Vlog pro natáčení videí, Pomalá závěrka, Story Creator, Noc, díky kterému vyfotíte kvalitní selfie i při špatných světelných podmínkách, Portrét, Video, Slow-Mo, Časosběr, Panoráma, Filtr, Samolepky, Zachycení úsměvů, Ovládání zvuku a Časovač.

Zadní kamera Huawei Nova 9 se skládá ze čtyř částí. První částí je 50 MP kamera Ultra Vision, druhou částí je 8 MP ultra širokoúhlý fotoaparát, třetí částí je 2MP hloubková kamera a poslední čtvrtou částí je 2 MP makro kamera.

Tento fotoaparát dokáže vyfotit fotografie s rozlišením až 8192 x 6144 pixelů a videa dokáže natočit s rozlišením až 3840 x 2160 pixelů. Zadní kamera má také mnoho užitečných funkcí mezi které patří například časosběr, sériové snímání nebo duální video.  

Chytrý telefon Huawei Nova 9 je skvělou volbou i pro náročné uživatele. Získá si vás precizně zpracovaným designem i užitečnými funkcemi. Díky Huawei Nova 9 se nemusíte bát, že lockdown nezvládnete, protože online hovory budou skoro tak příjemné, jako osobní setkání.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
18. listopadu 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!