Jak připravit zahradní skleník na jaro?

článek je inzerce, nejde o odborný text
Jaro je tu! A s ním i nezbytné jarní práce na zahradě. Bude třeba provzdušnit trávník, odstranit uschlé trsy trvalek, zastřihnout jabloně, připravit záhony i skleník.

Také vás to na jaře táhne ven? Obzvláště když krásně svítí sluníčko? Po tom naše duše přímo prahne. Stejně jako po zeleni všech odstínů, rozkvetlé louce i zahradě. Snad každému zahradníkovi samozřejmě dělá dobře, když jeho zahrada vzkvétá, ideálně přímo pod rukama. Když si rostlinku vypěstuje od semínka. Ať již na záhoně, nebo ve skleníku.

Není nad ovoce a zeleninu z vlastní zahrádky

Díky rekordním cenám ovoce a zeleniny začínají s pěstováním ve skleníku i ti, kteří tak doposavad nečinili. Pokud mají tu možnost, lze jim toto rozhodnutí jen schválit. Ovoce i zelenina z vlastní zahrádky je nejenže řádově levnější, ale také zdravější a chutnější. V následujícím článku se ale nebudeme věnovat tomu, jak s pěstováním začít, jako spíš tomu, jak již stávající zahradní skleník připravit na jaro. Jestliže tuto přípravu nepodceníte, čeká vás na konci sezony opravdu bohatá úroda.

Kdy začít?

Když ve skleníku netopíte, můžete s přípravou skleníku začít zhruba v polovině března. V první řadě zkontrolujte všechny jeho komponenty. Ty poškozené vyměňte a zkontrolujte dotažení spojů. Druhým krokem bude očista skleníku. Čím, to primárně závisí na materiálu, z něhož je vyroben.


Čím skleník vyčistit?

Stěny skleněného skleníku dobře vyčistíte vodou s jarem a pár kapkami octa, polykarbonátový skleník si žádá pouze mýdlovou vodu. Nejméně práce zřejmě budete mít se skleníkem fóliovým, obzvláště je-li vaše skleníková zahradní plachta strávila zimu na krytém a suchém místě. V tom případě ji budete muset na konstrukci skleníku jen natáhnout.

Příprava půdy

Je vše čisté a v pořádku? V tom případě můžete přistoupit k dalšímu kroku, kterým bude příprava půdy. Půdu v tomto čase ještě nemusíte rýt, to nechte na později. Můžete ji ale ošetřit dusíkatým vápnem, jež zahubí veškeré škůdce, kteří v ní mohli přežít. První semena pak vysévejte až tři týdny po aplikaci. Dalším krokem bude smíchání zeminy s dostatečně vyzrálým kompostem. Pokud ho nemáte, stejně dobře poslouží kvalitní zahradnický substrát. To je v podstatě vše. Váš zahradní skleník by měl být na sezonu dobře připraven. Už se těšíte, že?

Zdroj: https://www.avenberg.cz/Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
17. března 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.