Jak se vyhnout podvodům při nákupu auta na autobazaru: varování a rady

článek je inzerce, nejde o odborný text
Nákup ojetého vozu může být pro mnohé z nás velkým dobrodružstvím. Ačkoliv se jedná o způsob, jak ušetřit peníze oproti nákupu nového vozu, je třeba být obezřetný a dávat si pozor na možné podvody. Přečtěte si varování a rady, které vám pomohou vyhnout se podvodům při nákupu auta v autobazaru.

Vyvarujte se zbytečným podvodům a získejte tak auto, které bude pro vás spolehlivým pomocníkem na cestách po mnoho dalších let.


Důkladně si prověřte prodejce

Předtím, než se rozhodnete pro nákup vozu od konkrétního prodejce, udělejte si průzkum. Zjistěte si informace o prodejci na internetu, zeptejte se známých či přátel, zda nemají s daným autobazarem zkušenosti. Důvěryhodný prodejce by měl mít dobrou pověst a spokojené zákazníky.


Pozor na podezřele nízkou cenu

Pokud narazíte na auto s podezřele nízkou cenou, buďte opatrní. Může jít o podvod, kdy prodejce chce rychle prodat auto s vážnými problémy nebo dokonce odcizené vozidlo. Vždy si ověřte tržní cenu vozu a pokud je nabízená cena příliš nízká, raději se dále ptejte na důvod.


Zajímejte se o historii vozu

Před nákupem ojetého vozu si vždy prověřte jeho historii. Zjistěte, kolik mělo auto předchozích majitelů, zda nebylo havarované či zda nemá najeto příliš málo kilometrů. Pro ověření těchto informací můžete využít například databázi Cebia nebo se obrátit na odbornou firmu.


Důkladně prohlédněte auto

Při prohlídce vozu se zaměřte na jeho stav. Zkontrolujte karoserii, podvozek, interiér i motorový prostor. Všímejte si případných nesrovnalostí, jako jsou rozdílné odstíny laku či nerovnosti v povrchu karoserie, které by mohly naznačovat opravy po havárii. Při prohlídce také zkontrolujte funkčnost všech elektrických prvků a vyzkoušejte ovládání vozidla.


Vyzkoušejte si auto na testovací jízdě

Testovací jízda je nezbytnou součástí nákupu ojetého vozu. Během jízdy si všimněte, jak auto reaguje na ovládání, zda nejsou slyšet podezřelé zvuky z motoru či podvozku a zda fungují všechny bezpečnostní prvky, jako jsou brzdy a airbagy.

Tip: Vezměte s sebou na testovací jízdu někoho, kdo autům alespoň trochu rozumí. Pomůže vám tak odhalit případné skryté vady a hlavně - víc očí více vidí.


Nebojte se vyžádat si odborný posudek

Pokud si nejste jisti stavem vozidla, neváhejte požádat o pomoc odborníka. Nezávislý technik vám může pomoci identifikovat případné problémy a posoudit, zda je nákup daného vozu výhodný.


Podepisujte smlouvu pouze po důkladném prostudování

Před podpisem kupní smlouvy si důkladně přečtěte veškeré podmínky a ujistěte se, že jsou v souladu s tím, co jste se dohodli s prodejcem. V případě nejasností neváhejte požádat o vysvětlení.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
13. června 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!