Jaký je nejlepší koenzym Q10?

článek je inzerce, nejde o odborný text
Koenzym Q10 je další z látek, které si naše tělo dokáže vyrobit samo, nicméně s věkem jeho produkce klesá. Asi po 40. roku života je vhodné začít přemýšlet o jeho doplňování stravou nebo doplňky stravy. Vyskytuje se totiž v membránách buněk v celém těle.

Koenzym Q10 se podílí na získávání energie z potravin, takže pokud ho nemáte dostatek, můžete se cítit unavení. Kromě toho chrání buňky před oxidačním stresem, pomáhá při vstřebávání minerálů a vitaminů a má anti-age efekt. Podporuje dobrý stav dásní a zubů, hojení, přispívá k fyzické a psychické kondici.

Doplňovat by ho měli zejména lidé trpící nadváhou, kardiovaskulárním onemocněním, diabetem, ti, co jsou hodně ve stresu, podávají vysoké fyzické výkony, kouří či naopak nemají dostatek fyzické aktivity. Nízkou produkci koenzymu Q10 má také tělo, které trpí nedostatkem vitamínu B, C či kyseliny listové. Mluví se i o tom, že by mohl být prevencí rakoviny.

Kolik koenzymu Q10 přijmout a jak?

Doporučená denní dávka je 30 až 60 mg koenzymu Q10. Část lze získat z pestré stravy, a to zejména z hovězího masa, sardinek, makrel, ledvin, jater, srdce, špenátu, oříšků a arašídů, sójového oleje. Prakticky nikdo však nezvládne potřebnou dávku získat z potravy. Proto je vhodné uvažovat o doplňcích stravy.

U doplňků stravy byste si měli pohlídat, o jakou formu se jedná. Nejlepší je forma bioaktivní, která je přírodní, bez syntetických cis-izomerů a prakticky totožná s tou, již si vytváří lidské tělo.

Jak zvolit ten nejlepší doplněk koenzymu Q10?

Doplňků stravy s koenzymem Q10 je na trhu spousta. Moc pěkné srovnání těchto doplňků od různých firem provedli na webu Ecoblog. Můžete se tam podívat, jaký je nejlepší koenzym Q10 a také si přečíst proč. Autor popisuje, jaké formy koenzymu Q10 se v přípravcích nachází, zmiňuje i velikot balení, zohledňuje cenu a další kritéria.

Jako nejlepší koenzym Q10 v recenzi vyšel přípravek Curcumin CO-A10 s extraktem z kořene kurkumy, který má protizánětlivé účinky. Za vyzkoušení však určitě stojí i jiné typy kolagenů. Inspirujte se a objednejte si ten svůj! Pro pozorování účinků je nutné ho užívat dlouhodoběji.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
20. září 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!