Je nerezová ocel ECO? Stainless Europe hovoří o výhodách nerezové oceli!

článek je inzerce, nejde o odborný text
Nerezová ocel je stále oblíbenějším materiálem, a to napříč mnoha obory, nabízí totiž širokou škálu výhod, jež si uvědomuje stále více výrobců a často se tak mluví o nerezové oceli jako materiálu budoucnosti. Jaké jsou její výhody a patří skutečně mezi ekologické materiály?


Obecně známé výhody nerezové oceli

Mezi nejčastěji diskutované výhody nerezové oceli napříč obory patří její skutečně vysoká odolnost a s tím spojená dlouhá životnost, která je i při téměř minimální údržbě prakticky neomezená. Navíc si po celou dobu své životnosti zachovává svůj efektivní lesk, takže i při vystavení podmínkám, v nichž ostatní kovy korodují nerezová ocel stále vypadá jako nová.

Různé nástroje a komponenty z nerezové oceli jsou hojně užívány ve stavebnictví, gastronomii i farmaceutickém průmyslu, protože jsou vynikají i vysokou odolností vůči chloridům. Není tak divu, že potrubní systémy z nerezové oceli vydrží bez oprav celá desetiletí.

Zejména při výstavbě vysokých budov i s desítkami podlaží nabízí nerez ocel jistoty navíc, protože dosahuje skvělé elasticity. V praxi to znamená, že konstrukce z nerezové oceli mají velmi dobré anti-seizmické vlastnosti, ale i vysokou protipožární odolnost.

Dnes je nerez ocel a různé komponenty z ní dostupná i na řadě e-shopů, pamatujte však na to, že se jedná o žádaný materiál a je vhodné objednávat s předstihem. Aby nedocházelo k nežádoucím prostojům na stavbě či ve výrobě je pak vhodné hledat spolehlivého dodavatele, takovým je i e-shop www.stainlesseurope.cz, který se specializuje na výrobky z nerezové oceli.

Ačkoli se někdy uvádí, že nevýhodou nerezové oceli a komponent z ní, je vyšší pořizovací cena, je nutné pamatovat na skutečnost, že použití nerezi je skvělou investicí do budoucna, protože ten 10-15% rozdíl v pořizovací ceně se vám v horizontu 10-20 let bohatě vrátí.


O čem se nemluví a na co se často zapomíná?

V současné době, kdy stále rychleji rostou požadavky na ochranu životního prostředí je nerezová ocel skvělou volbou, protože při galvanizaci jejího povrchu dochází ke vzniku jen minimálního množství odpadních látek. Navíc platí, že nerezová ocel je 100% recyklovatelná.

Je tak možné říci, že nerezová ocel je skvělou volbou, pokud hledáte ekologické řešení pro stavbu, průmyslovou výrobu, ale i pro šperkařství či módní průmysl.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
10. července 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!