Který z kandidátů na prezidenta je lepší? Takhle to vidí Asociace soukromého zemědělství ČR

autor: Petr Kadlík
Český prezident nemá velké pravomoci. Nemůže vyhlásit válku, ani nemůže přímo zařídit levnější energie. Přesto je významnou osobností, která může ovlivnit vývoj naší země. Je tedy lepší zvolit Andreje Babiše nebo Petra Pavla? Zkuste při výběru zvážit argumenty českých sedláků.


Kterého z kandidátů na prezidenta podporují sedláci z Asociace soukromého zemědělství ČR?

Jeden z uchazečů o prezidentský úřad má teoreticky ohromné a dlouholeté zkušenosti se zemědělstvím, druhý se celý život zabýval něčím jiným a zná maximálně praci na zahrádce.

Z tohoto hlediska by se mohlo zdát, že favorit české asociace sdružující soukromé zemědělce bude jasný. Když si ale člověk vzpomene na řepku, legendární „motýle“ nebo otrávenou a dosud nevyšetřenou Bečvu

I z tohoto důvodu dnes vydalo předsednictvo Asociace soukromého zemědělství ČR následující prohlášení:

Členové Předsednictva Asociace soukromého zemědělství ČR jasně podporují ve 2. kole prezidentských voleb generála Petra Pavla:

„Jsme přesvědčeni o tom, že jde o kandidáta, který nebude dosaženou úroveň svobodné společnosti a prozápadní orientace naší země bořit, ale naopak ji bude rozvíjet.

Jsme přesvědčeni také o tom, že pro většinu ostatních svobodných sedláků v naší zemi je Andrej Babiš pro funkci prezidenta republiky se svou minulostí, ale i současným jednáním naprosto nepřijatelná osoba.

Máme mnoho praktických zkušeností s tím, kolik místních i strukturálních problémů klasickým zemědělcům, rodinným farmám a vůbec českému venkovu způsobil za dvě desetiletí, během kterých celý zemědělský sektor přes svoje firmy i jako politik významně ovlivňoval.

Nechceme, aby podobné zlo páchal i jako nejvyšší ústavní představitel. Chceme svobodný a životaschopný venkov, proto jako sedláci volíme Petra Pavla.“

Jaroslav Šebek, předseda Asociace soukromého zemědělství ČR


Zda doporučení Asociace soukromého zemědělství ČR ohledně volby prezidenta zvážíte i vy, je samozřejmě na vás. Ale s ohledem na jejich obor podnikání a tedy i osobní zkušenosti s panem Babišem to minimálně stojí za zamyšlení.


Zdroj: ASZ.cztémata článku:
autor:
datum vydání:
17. ledna 2023


Diskuze k článku „Který z kandidátů na prezidenta je lepší? Takhle to vidí Asociace soukromého zemědělství ČR“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!