Magnetky z fotek, pohlednic i karet – jak si je vyrobit

článek je inzerce, nejde o odborný text
Magnetky z fotek jsou hezkou vzpomínkou na výlety, cestování, pěkným dárkem pro rodinu, přátele i pro zákazníky. Víte, jak si je vyrobit za pár minut?

Magnetky z fotek mohou být hezkou vzpomínkou na výlety do přírody, rodinnou dovolenou, cestování, pěkným dárkem pro rodinu, přátele, ale i pro zákazníky. Můžete si je objednat, anebo si vyrobit vlastní. Je to docela jednoduché, k výrobě magnetek stačí pár věcí. Čtěte dál.

Sada na foto magnety – vlastní magnetky z fotek vám umožní vytvořit pěkný suvenýr z cest i dárkový artikl. Základem je magnetická fólie. Pro jednodušší výrobu se hodí samolepicí magnetická fólie. Jak si magnetky vyrobit?

K ruce se vám bude hodit:

 • sada na magnetky z fotek – z jedné sady vytvoříte 10 magnetek o rozměru 10 × 15 cm,

 • pravítko, tužka, hadřík nebo gumový váleček na vyhlazení,

 • nůžky nebo zalamovací nůž.

Samolepicí magnetická fólie na magnetky je naformátovaná na rozměr pohlednic 10 × 15 centimetrů. Ve stejném rozměru si můžete nechat vytisknout i fotografie přírody, hor, z výletů. Vyrobí vám je v každé větší drogerii nebo fotolabu, někde i na počkání.

Jestliže chcete fotografické magnetky menší, uděláte to snadno. Magnetická fólie se dá dobře stříhat nůžkami nebo řezat zalamovacím nožem.


Postup výroby magnetek z fotek

Výroba magnetek z fotek je velice jednoduchá. Nejprve si připravte výše zmíněné pomůcky a hlavně fotografie či zakoupené pohlednice odpovídajícího rozměru.

Z magnetické fólie stáhněte zadní ochrannou vrstvu a opatrně k ní přiložte pohlednici nebo fotku. Vyhlaďte hadříkem, případně gumovým válečkem, pokud máte. Je dobré na chvíli řádně přitlačit, aby se lepidlo samolepicí vrstvy dobře aktivovalo. A je to!

Jestliže chcete magnetky z fotek jiného rozměru, tak nejprve magnetickou fólii nastříhejte nůžkami nebo nařežte zalamovacím nožem na požadovaný rozměr.


Co dalšího se dá na magnetky místo fotek použít?

Kromě fotografií se dají k výrobě magnetek použít také:

 • pohlednice, leporela,

 • sběratelské karty a štítky (zadní strana pak bude přilepená k magnetické fólii),

 • malované obrázky od dětí,

 • pivní etikety, viněty od vína, nálepky,

 • vylisované, usušené listy stromů,

 • barevné papíry nastříhané a sestavené do mozaiky,

 • jízdenky, letenky, palubní lístky, vstupenky z koncertů.

Místo fotografií můžete na výrobu magnetek použít i jiné předměty. Ideální bude, pokud je to předmět plochý a lehký. Mohou to být například také zátky od piva či malé mušličky z mořské pláže.


5 tipů, kam magnetky z fotek přicvaknout a vystavit

Byla by škoda vyrobené fotografické magnetky uložit do zásuvky. Vystavte si je, ať jsou hezky vidět. Ale kam?

Magnetky, stejně jako všechny jiné magnety a magnetické fólie, se dají přicvaknout:

 • na magnetické nástěnky a tabule i kus pozinkového plechu,

 • ke kovové zárubni dveří, oken, na železné a ocelové traverzy, sloupy,

 • na dvířka ledničky, myčky nádobí, bok mikrovlnky, pračky,

 • držet budou také na ocelové síťovině z ocelového lanka, ale před jejím nákupem magnetem ověřte, zda na ní magnety opravdu drží.


Tip: Vytvořte si magnetickou nástěnku – nalepte ji na stěnu

Magnetky z fotek i jiných předmětů můžete přicvaknout také na samolepicí pokovenou fólii. Pokovená samolepicí magnetická nástěnka se dá přilepit na běžnou stěnu. Navíc je popisovatelná fixy na bílé tabule. Existuje dokonce v černé verzi pro malování křídami.

Už máte vybrané fotografie, ze kterých magnetky vyrobíte?Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
6. dubna 2022


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!