Nejlepší litá kola pro elektromobily a hybridy

článek je inzerce, nejde o odborný text
Správný výběr ráfků je důležitý pro každý automobil, ale pro elektromobily a hybridy to možná platí dvojnásob. Nejenže ovlivňují vzhled vašeho auta, ale také jeho výkon, spotřebu a bezpečnost. V tomto článku vám poradíme, na co si dát pozor při výběru litých kol pro elektromobily a hybridy a kde najdete ty nejlepší.


Proč je u elektromobilů důležitý správný výběr ráfků?

Elektromobily a hybridní vozy jsou díky bateriím těžší než běžná auta. Proto je důležité vybrat takové hliníkové ráfky, která jsou dostatečně pevné a odolné, aby vyšší zátěž celého vozu snesly. Zároveň by ale měla být co nejlehčí, aby nezvyšovala celkovou hmotnost vozu a tím i spotřebu energie.

Dalším faktorem, který je třeba zohlednit při výběru ráfků pro elektromobily a hybridy, je aerodynamika. Litá kola by měla mít co nejmenší odpor vzduchu, aby nezpomalovala jízdu a nezvyšovala spotřebu.

Kompatibilita s TPMS senzory

Důležitý parametr na kterou si musíte výběru ráfků pro elektromobily a hybridy dát pozor, je TPMS. TPMS je systém monitorování tlaku v pneumatikách, který je povinný u nových vozidel od roku 2014. TPMS hlídá tlak v pneumatikách a upozorňuje řidiče na problémy. Některé elektromobily, jako například Tesla, mají speciální TPMS senzory, které musí být kompatibilní s ráfky. Proto je kupovat takové ráfky Tesla, které podporují TPMS senzory.

Jakou značku disků vybrat?

Na trhu jsou různí výrobci disků. Mezi ty nejlepší, kteří nabízí vyvážený poměr kvality a ceny, patří rozhodně americký výrobce RacingLine. Celou nabídku pak završuje prémiová řada ráfků HAXER, určených pro nejnáročnější zákazníky a jejich prémiové vozy.

Všechna litá kola značky RacingLine jsou vyrobena z materiálu špičkové kvality v přesných formách a zkontrolovány na neviditelné vady pomocí rentgenu. Nakonec jsou disky RacingLine ještě lakovány pomocí speciálních barev, které z každého disku udělají dokonalou součást designu vašeho vozu.

Kde koupit litá kola pro elektromobily a hybridy?

Pokud hledáte kvalitní litá kola od profesionálů, kteří chápou specifické potřeby moderních elektromobilů a hybridů, tak vám doporučujeme vám navštívit internetový obchod LadneFelgi.pl (česky „Pěkné ráfky“). Eshop působí na trhu už od roku 2008 a nabízí vysokou kvalitu výrobků potvrzenou testy ve fázi výroby, certifikáty ISO, VIA, JWL, dlouhou záruční dobou a fotografiemi spokojených zákazníků.

Můžete zde zakoupit například hliníková kola 19 palců, ale i všechny další velikosti, které splňují požadavky na pevnost, lehkost a aerodynamiku moderních vozů. Můžete si vybrat z různých velikostí, barev a stylů litých kol, které budou ladit s vaším vozem a zároveň z něj vytvoří jedinečný stroj.

Pokud se rozhodnete ke koupi některých z nabízených ráfků, tak pro vás jistě bude důležitá i rychlost dodání. Ani v tomto ohledu vás nákup na LadneFelgi.pl určitě nezklame. Zboží vám rychle doručí přímo na vaši adresu, případně na jedno z mnoha odběrných míst v celé České republice.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
26. července 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!