Parkové lavičky nemusí hyzdit přírodu

článek je inzerce, nejde o odborný text
Milovníci přírody se na vycházce jistě rádi posadí do trávy. Ne vždy je to ale možné, protože někdy je zem studená či mokrá. Právě proto je vhodné, když v parcích a turisticky oblíbených destinacích stojí venkovní lavičky. Vždy by však měly být vybírány s ohledem na daný prostor, aby nepůsobily jako pěst na oko.


Parkové lavičky

Do industriálního prostředí mezi vysoké business budovy se klidně hodí netradiční plastová lavička od šikovného designéra. Do městského parku či lesní obory ale spíš ne. Tam je lepší držet se klasických dřevo-betonových laviček.


Dřevo a beton jsou pro venkovní lavičky nesmrtelnou kombinací

Někdy se města snaží být originální a pro městský mobiliář nakupují lavičky kovové, různě zdobené a netradiční. Každému se líbí něco jiného a je to naprosto v pořádku, nicméně do přírody a parků plných zeleně se daleko více hodí přírodní materiály, jako je například dřevo.

Tradiční parkové lavičky jsou vyrobeny z betonu a ze dřeva. Je to praktické, protože betonová lavička je dost těžká, takže pevně stojí na svém místě.

Dřevo je zároveň příjemné na sezení. Zkuste si někdy sednout na kovovou lavičku, jež je umístěná ve stínu. Studí do zadku a není to vůbec příjemné. Dřevo je naproti tomu teplým materiálem.

Plast nezatracujte, je bezúdržbový

To však neznamená, že by se mělo úplně zapomenout na plast, spíše naopak. V současné době se prodávají venkovní lavičky, které místo dřevěných prken využívají prkna vyrobená z recyklovaného plastu.

Tento plast má skvělou odolnost vůči povětrnostním vlivům, plísním, vlhkosti a dalším neduhům, které dřevo trápí. Snadno se čistí a z dlouhodobého hlediska jsou téměř bezúdržbové.

Na první pohled přitom není vůbec vidět, že jde o plast, nikoliv o dřevo, takže není narušen přírodní dojem.

Spoustu typů laviček prodává společnost ABstore, která se zaměřuje na městský mobiliář. K lavičkám je tedy možné pořídit i hodící se venkovní stoly, odpadkové koše, stojany na kola a další vybavení.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
6. srpna 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!