Peletky jsou šetrné k přírodě

článek je inzerce, nejde o odborný text
Ekologicky a hlavně ekonomicky! To je oč tu běží. Výhodný a snadný způsob topení, to jsou základní podmínky, které vyžadují hospodyňky ve svých domácnostech.


Dřevěné peletky

Peletky se staly velkým pomocníkem provozovatelů topných zařízení v domech, chatkách nebo budovách určeným k podnikání. Mnoho lidí mělo čas v „coronavirové“ době přemýšlet o svých domácnostech a zvažovat, jak uspořit finance. Topení kotlem na peletky je mnohem ekonomičtější než topení dřevem. Oproti využití uhlí je zase mnohem čistší a ekologičtější. Obecně všichni vyhledávají vyšší komfort, a tento způsob jim umožňuje topení bez prachu a špíny.


A s kým že máme tu čest?

Peletky se vyrábí z čisté piliny, která vzniká při zpracování dřeva na pilách. Obsahuje přírodní lepidlo - lignin, které obsahuje každé dřevo. Kvalitní peletka neobsahuje žádná jiná pojiva a měla by mít světlou barvu. Nejkvalitnější peletky A1 jsou zárukou optimálního využití topného zařízení, které se vyznačují vysokou výhřevností.

Česká republika je hned na druhém místě za Německem v certifikaci EN plus. Řadí se proto mezi špičku ve výrobě dřevěné peletky. Prodej se poslední léta kvůli své popularitě stále zvyšuje. Je to i proto, že se peletky snadněji skladují a manipulace s nimi je daleko jednodušší.


Ekopeletky

Jak už bylo řečeno peletky na topení jsou ekologickým způsobem topení, obnovitelným zdrojem a jsou univerzálním topivem využívaným v rodinných domech, ale i v komerčních budovách. Topení peletkami je vhodné pro víkendová obydlí jako jsou chaty, kde si můžete pomocí mobilní aplikace zatopit dopředu, a tak přijedete do vytopeného obydlí, kde můžete užívat zaslouženého klidu u sklenky něčeho dobrého.


Snadné topení peletkami

Automatické kotle umožňují jednoduché použití, které zvládne každý člen vaší rodiny. Jediným tlačítkem peletky zapálíte, přiložíte a nastavíte teplotu, která vám nejvíce vyhovuje. Zásobník si pak sám podává topivo, takže se stává bezobslužným pomocníkem. Další výhodou je samočistící funkce. Zbude vám tak více času na vaše blízké.

Prodej peletek probíhá pohodlně online na našem eshopu nebo telefonicky na naší zákaznické lince, kde vám rádi poradíme při výběru,” doplňuje odborný asistent pan Filípek z firmy Optimtop, která se zabývá prodejem peletek již několik let.


Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
28. března 2022


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!