Víme, proč je tak důležité pravidelně trávit čas v přírodě! Seznamte se s těmi nejdůležitějšími důvody

článek je inzerce, nejde o odborný text
Proč je pro člověka tak důležitý pobyt v přírodě? Existuje mnoho důvodu, proč navštívit divočinu. Ať už si chcete užívat klidu nebo krásy krajiny, není pochyb o tom, že je volná příroda velmi osvěžující a oživující. Zjistěte, jaké jsou ty největší výhody přírody, a proč byste neměli zapomínat pravidelně ji navštěvovat!


Důvody, proč na chvíli opustit civilizaci

Čerstvý vzduch

Většina lidí, žijících ve městě, je zvyklá na znečištěný vzduch. Pokud hledáte čerstvý vzduch, je pro vás například takový les ideálním místem. Čerstvý vzduch vás osvěží a prokrví váš organismus. Budete se cítit víc svěže, vaše mysl se uklidní a pocítíte uvolnění.   Znečištěný vzduch může způsobit zdravotní problémy, proto je nutné chodit na vzduch co nejčastěji. Budete překvapeni, o kolik lépe se budete cítit už po krátké návštěvě prostředí mimo město.

Výhled

Nejen inspirativní citáty o přírodě podle Youprani.cz dokazují, že lidé přírodu jednoduše potřebují. Příroda nabíjí a umožňuje vám, “vyfotografovat” si a uložit do své paměti jedny z nejúžasnějších pohledů na světě. Všichni ostatní lidé zmizí a najednou jste tam jen vy, rostliny, zvířata, jezera a stromy. V případě, že máte rádi aktivnější život, není nic krásnějšího, než vyjít na vysokou horu a shlédnout dolů. Obrázky, které se vám během pobytu v přírodě vryjí do mysli, vám už nikdy nikdo nevezme.

Sbližování

Do přírody nemusíte chodit jen sami. Můžete s sebou vzít svou rodinu nebo přátele. Na takových procházkách, kde vás neruší okolní vlivy města, si často můžete popovídat o věcech, o kterých se vám jinak mluvit nechce. V lese, nebo někde u vody, je řešení problémů přeci jen jednodušší, a to právě díky uvolnění, které v těchto místech pocítíte.

Poznávání nových věcí

Vaše okolí se může jistě pochlubit biologickou rozmanitostí. Ať už je to vůně květin, podívaná na ptáky a poslech jejich zpěvu, bzučení pilných včel, nebo teplý vánek na tváři, příroda vám může nabídnout, co zrovna potřebujete. Při návštěvě hor, venkova nebo například lomu, kde se budete moci v létě vykoupat, můžete narazit na mnoho zajímavých přírodních úkazů, které vás obohatí a o kterých budete moci vyprávět svému okolí. 

Lepší milostný život

Podle průzkumu, který vypracovala společnost Country Living, v roce 2004, se lidé, kteří mají nejen sex v přírodě, ale obecně spolu přírodu často navštěvují, mohou těšit z lepšího partnerského života, než lidé, kteří tráví čas pouze ve městě, které je plné rušivých elementů. 

Zdraví

Psychicky i fyzicky vám může příroda pomoci, protože vás donutí nejen dýchat čerstvý vzduch, ale také se pohybovat. I malá procházka může pomoci s řešením nadváhy, nebo okysličením mozku a srdce, což má vliv na další oblasti fyzického zdraví. Že nepatříte zrovna mezi milovníky pohybu? Nevadí! Neustále stoupá oblíbenost elektrokol, která vám umožní šlapat, ale také si odpočinout, jakmile zapnete automat, díky kterému kolo pojede skoro úplně samo. 

“Není nad klid v přírodě, ticho a nedostatek rozptýlení. Pomáhá vám to soustředit mysl.”

– Jenny Nimmo

britská spisovatelka

Ať už vás k přečtení článku přivedla pouhá zvědavost, nebo hledáte pomoc, protože se vám zdá, že vám brzy vybuchne hlava přeplněná samými starostmi, můžete si být jistí, že příroda je skutečně velkým mágem, který vám může pomoci uvolnit se, najít duševní klid a také řešení na řadu problémů, které možná právě řešíte. Vyzkoušejte krátkou procházku nebo si vyjeďte na kole. Ponořte se do jezera, nebo se nechte unášet chladivou řekou. Uvidíte, že se vaše mysl zklidní a vy aspoň na chvíli budete tady a teď.

Zdroje: environmentforeurope.org, peakdistrictonline.co.uk, youprani.czČlánek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
22. července 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!