Víte, že v rámci pojištění chaty je možné pojistit i čerpadlo ve studni?

článek je inzerce, nejde o odborný text
Kromě toho, že chata je skvělé místo pro váš odpočinek, zábavu a záliby, je to i místo, které zejména v zimě přitahuje nezvané návštěvy – zloděje a vandaly. Může se tu stát mnoho jiných nepříjemných událostí a z nich plynoucích škod, díky kterým budete muset otvírat vaši peněženku. Víte, jaké máte možnosti pojištění chaty či chalupy? Co všechno na chatě může mít pojištěné?

Pojištěním proti krádeži zloděje od návštěvy vaší chaty neodradíte. Pojištěním neodvrátíte ani jiné nepříjemné události, které se zde mohou stát. Pojištění vám ale pomůže v tom, že budete mít menší náklady na opravu či nápravu škod, které vám byly způsobeny (případně které jste někomu způsobili vy).

Pojištění chalupy pro případ vloupání či krádeže věci, vandalismu a působení živlů

Realita je bohužel taková, že zloději navštěvují chaty a chalupy celoročně. Nejen v zimních měsících, kdy jsou tyto návštěvy nejčastější. Pro tento případ naštěstí můžete být pojištěni. Stejně jako u jiného pojištění majetku, tak i u pojištění chalupy platí, že objekt musíte mít řádně zabezpečen, pak je pojistitelný jak pro případ vloupání, tak krádeži věcí z něj.

Ne vždy se něco ztratí a majetek je „pouze“ cílem úmyslného poškození. Pojištění se pro tyto případy vztahuje i na vandalismus. Například když vám někdo posprejuje venkovní stěny vašeho rekreačního objektu.

K poničení či zničení vaší chaty či chalupy nemusí dojít jen v důsledku působení třetí osoby. Nemile překvapit vás mohou i přírodní živly. Atmosférické srážky dokážou napáchat velké škody. Podobně takový požár, vichřice, úder blesku, sesuv půdy nebo sněhu. Pojištění živelních událostí s tímto vším počítá.

Tip: Chalupu si můžete pojistit již ve chvíli, kdy je ve výstavbě.


Jak je to s pojištěním garáže, kůlny, skleníku a plotu?

I tyto objekty je možné pojistit. A pojištění je běžně zahrnuje, pokud jsou umístěné na pozemku pojištěné chaty či chalupy. Pokud ale budete chtít, aby byla pod pojistnou ochranou i garáž, která stojí na jiné adrese, bude to vyžadovat extra připojištění.

Včetně pojištění domácnosti

V rámci pojistky můžete mít pojištěnou jak nemovitost (budovu rekreačního objektu a s ní přilehlé související objekty), tak i vlastní zařízení této rekreační domácnosti. Tím získáte komplexní pojištění, které bude krýt škody způsobené jak na budově, tak vybavení, které zde máte. To znamená nábytek v chatě, věci osobní potřeby, rekreační sportovní výbavu, ale také zahradní techniku.

Čerpadlo, kamery, alarm a odpovědnost

Kvalitní pojistka dokáže zaplatit i čerpadlo ve studni nebo tepelné čerpadlo, které odešlo nahodilou událostí. Podobně tak namontované kamery nebo alarm hlídající nemovitost.

Ale možná si více ceníte zahradního porostu, i ten je pojistitelný a pojišťovna je schopná zahrnout do pojistného krytí.

Protože za svůj majetek nesete odpovědnost, o pojištění odpovědnosti z vlastnictví rekreačního objektu, za újmy vzniklé například sousedovi, příliš neváhejte. Pokud by spadl strom z vaší zahrady na jeho dům, náklady na opravu škod u souseda zaplatí pojišťovna.

Některé speciality, jako elektrozařízení, zahradní porost, škody způsobené zvěří na oplocení, budou předmětem doplňkového připojištění, jiné jsou součástí základu pojistky. Je vhodné je i přímo ve smlouvě vyspecifikovat, co přesně se na chatě nachází a co má být pojištěno.

Při výběru pojištění si ideálně nejprve sepište seznam nebezpečí, která na vaší chatě či chalupě hrozí, a která jsou pro vás důležitá zahrnout do pojistné smlouvy. Podle toho zvolte úroveň pojistky a k ní doplňková připojištění.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
7. prosince 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!