Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Znáte výhody topení dřevem?

článek je inzerce, nejde o odborný text
Jelikož se pomalu ale jistě blíží zima a na teplejší dny budeme muset zase na chvíli zapomenout, nabízí se otázka, jak si zajistit dostatek tepla pro své domácnosti, a to alespoň do chvíle, než nás znovu zahřejí první jarní sluneční paprsky. To je otázka, kterou každou zimní sezónu řeší celá řada z nás.

Teplo, jak všichni víme, patři podobně jako třeba jídlo nebo světlo mezi základní životní podmínky, které jsou naprosto nepostradatelné pro kvalitní život. Tradičně nejoblíbenější surovinou, kterou lidstvo k vytápění používá od nepaměti, je dřevo. A právě na dřevo se nyní zaměříme blíže, protože se v tomto článku podíváme na to, jaké jsou výhody tohoto materiálu.

Proč topit dřevem?

Nezatěžuje životní prostředí

Topit dřevem má nespočet výhod.

Tou patrně největší je, že se jedná o ekologické palivo, které po sobě zanechává jen minimum popela, který je zároveň přírodním hnojivem, a tudíž nikterak nezatěžuje životní prostředí.

To je velkým kladem, obzvláště v době, kdy se lidstvo stále více zajímá o své okolí a planetu, kterou obývá. S tím, že obnovitelné zdroje jsou tématem, o němž se hovoří stále častěji.


Cena

Pochopitelně. Tou jsme měli zřejmě začít, protože každý z nás rád ušetří nějakou tu korunu. V porovnání s uhlím, elektřinou či plynem je dřevo o něco levnější.

Obecně nezáleží na tom, zda využíváte k jeho spalování krbová kamna nebo kotel na tuhá paliva.

Obzvláště na vesnicích se mnohdy jedná o jedinou alternativu, ale i jinde může být doplňkem k vytápění elektřinou nebo plynem.

Při vytápění primárně dřevem je však možné ušetřit až polovinu nákladů za topnou sezonu ve srovnání s jinými palivy. 

Pokud chcete ještě více ušetřit, můžete nákup kotle realizovat přes internet.

Například u specialistky – internetového obchodu akoupelnyatopeni.cz, u kterého ušetříte až 60 % z cen, které byste zaplatili u topenáře.


Teplo domova

Zapomenout nemůžeme ani na tu nezaměnitelnou vůli, kterou dřevo při pálení vydává. Když se řekne „teplo domova“, nejeden z nás si jistě vybaví praskající dřevo v krbu, které dotváří idylickou atmosféru domova a pomáhá nám zvládnout ty mnohdy proklatě dlouhé zimní večery, kdy je člověk už unavený z krátkých dní a chladného počasí.  

Nevýhody topení dřevem

Abychom ale byli objektivní, vytápění dřevem má samozřejmě i své nevýhody, třebaže jich není moc. V první řadě je potřeba mít místo na jeho skladování, starat se o údržbu kamen či kotle na tuhá paliva a rovněž i nutnost ručního přikládání.

To může být pro některé nepřekonatelným problémem, nicméně romantika v teple a s vůní dřeva, kterou si poté můžete užít s partnerem či partnerkou třeba u sklenky dobrého vína, za to rozhodně stojí.

Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
9. listopadu 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.