Znáte výhody topení dřevem?

článek je inzerce, nejde o odborný text
Jelikož se pomalu ale jistě blíží zima a na teplejší dny budeme muset zase na chvíli zapomenout, nabízí se otázka, jak si zajistit dostatek tepla pro své domácnosti, a to alespoň do chvíle, než nás znovu zahřejí první jarní sluneční paprsky. To je otázka, kterou každou zimní sezónu řeší celá řada z nás.

Teplo, jak všichni víme, patři podobně jako třeba jídlo nebo světlo mezi základní životní podmínky, které jsou naprosto nepostradatelné pro kvalitní život. Tradičně nejoblíbenější surovinou, kterou lidstvo k vytápění používá od nepaměti, je dřevo. A právě na dřevo se nyní zaměříme blíže, protože se v tomto článku podíváme na to, jaké jsou výhody tohoto materiálu.

Proč topit dřevem?

Nezatěžuje životní prostředí

Topit dřevem má nespočet výhod.

Tou patrně největší je, že se jedná o ekologické palivo, které po sobě zanechává jen minimum popela, který je zároveň přírodním hnojivem, a tudíž nikterak nezatěžuje životní prostředí.

To je velkým kladem, obzvláště v době, kdy se lidstvo stále více zajímá o své okolí a planetu, kterou obývá. S tím, že obnovitelné zdroje jsou tématem, o němž se hovoří stále častěji.


Cena

Pochopitelně. Tou jsme měli zřejmě začít, protože každý z nás rád ušetří nějakou tu korunu. V porovnání s uhlím, elektřinou či plynem je dřevo o něco levnější.

Obecně nezáleží na tom, zda využíváte k jeho spalování krbová kamna nebo kotel na tuhá paliva.

Obzvláště na vesnicích se mnohdy jedná o jedinou alternativu, ale i jinde může být doplňkem k vytápění elektřinou nebo plynem.

Při vytápění primárně dřevem je však možné ušetřit až polovinu nákladů za topnou sezonu ve srovnání s jinými palivy. 

Pokud chcete ještě více ušetřit, můžete nákup kotle realizovat přes internet.

Například u specialistky – internetového obchodu akoupelnyatopeni.cz, u kterého ušetříte až 60 % z cen, které byste zaplatili u topenáře.


Teplo domova

Zapomenout nemůžeme ani na tu nezaměnitelnou vůli, kterou dřevo při pálení vydává. Když se řekne „teplo domova“, nejeden z nás si jistě vybaví praskající dřevo v krbu, které dotváří idylickou atmosféru domova a pomáhá nám zvládnout ty mnohdy proklatě dlouhé zimní večery, kdy je člověk už unavený z krátkých dní a chladného počasí.  

Nevýhody topení dřevem

Abychom ale byli objektivní, vytápění dřevem má samozřejmě i své nevýhody, třebaže jich není moc. V první řadě je potřeba mít místo na jeho skladování, starat se o údržbu kamen či kotle na tuhá paliva a rovněž i nutnost ručního přikládání.

To může být pro některé nepřekonatelným problémem, nicméně romantika v teple a s vůní dřeva, kterou si poté můžete užít s partnerem či partnerkou třeba u sklenky dobrého vína, za to rozhodně stojí.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
9. listopadu 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!