Časopis Naše příroda přichází na český trh

autor: Pavla Mládková
Letos v březnu se na novinových stáncích objeví nový přírodovědný časopis Naše příroda. Naleznete v něm zajímavosti z české fauny a flóry, články o atraktivních místech naší republiky, rady pro fotografování přírody, ale také něco málo z domácí ekologie.

Čtenáře osloví profesionálními fotografiemi a kvalitními populárně naučnými texty. Časopis je určen všem lidem se zájmem o přírodu, turistiku a novinky z ochrany přírody.

Časopis Naše příroda vám bude postupně představovat zajímavá zvířata, co žijí kolem nás, nakoukneme do tajemného světa hmyzu, seznámíme se s ohroženými nebo méně známými rostlinami, dočteme se o způsobech ekologického lesnictví a zemědělství, o nových ekotechnologiích a nebudou chybět ani recepty z darů přírody či rozhovory s populárními osobnostmi.

Hned v prvním čísle vás čeká podrobná reportáž ze života medvěda hnědého. Dozvíme se například, proč všechny medvědice rodí ve stejném období, nebo také jak se máme chovat, když potkáme medvěda. Milovníci pěkných fotografií určitě ocení fotočlánek o orlu mořském s unikátními záběry dravce ve volné přírodě. Záhadu hmyzího zbarvení poodhalí článek Mimikry, podíváme se i do historie vývoje lesa na našem území nebo si přečteme zkušenosti a rady při fotografování motýlů. Odpovíme si na otázky kolem konopí a naučíme se zakládat kompost v kuchyni. Na výlet se vydáme po Pálavě a navštívíme i krasové podzemí.

Do prvního čísla časopisu Naše příroda jsme pro vás nachystali zamyšlení se zpěvačkou Martou Kubišovou – v rozhovoru nám paní Marta mimo jiné prozradila své názory na ochranářské aktivity, zoologické zahrady, zahrádkaření, vegetariánství a cestování. Časopis uzavírá zamyšlení Václava Cílka nad „novou přírodou“, která se formuje na člověkem poznamenané krajině pod tlakem velkorypadel a vojenské techniky.

Časopis Naše příroda vychází 4x ročně. První číslo vyjde koncem března 2008. Rozsah časopisu je 80 stran ve formátu B5. Cena jednoho výtisku je 48,- Kč. Předplatné na letošní rok za 4 čísla činí 144,- Kč. Časopis si můžete objednat na e-mailu: redakce(zavináč)nasepriroda.cz, poštou na adrese: Naše příroda, Lazecká 297/51, 779 00 Olomouc nebo telefonicky na čísle: 585 204 862. Bližší informace o časopise najdete na www.nasepriroda.cz. Máte-li zájem o spolupráci s námi, kontaktujte mě prosím na e-mailu: pavla.mladkova(zavináč)seznam.cz.


autor:
datum vydání:
6. března 2008


Diskuze k článku „Časopis Naše příroda přichází na český trh“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!