Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Ekolamp rozsvítí Vaše Vánoce

Nezisková společnost Ekolamp rozjíždí v těchto dnech soutěž Rozsvítíme Vaše Vánoce určenou široké veřejnosti. Hraje se o vánoční stromečky se vším, co k nim patří. Ušetřete si energii se sháněním stromku a ozdob a raději si otestujte své vědomosti.

Ekolamp je kolektivní systém, jehož posláním je zajištění zpětného odběru nefunkčních osvětlovacích zařízení a jejich následné recyklace. V poslední době se snaží stále viditelněji přesvědčit české domácnosti, aby lineární či úsporné zářivky, kterých kvůli úspoře energie máme doma stále více, nekončily v popelnicích. Problém to není v našich krajích nevýznamný - jen v minulém roce přibližně polovina vyřazených zářivek z domácností skončila ve směsném odpadu, kde se navíc často rozbijí. Přitom nejde jen o zpětné získání skla a kovů, ale především o to, aby se do našeho životního prostředí nedostávala jedovatá rtuť, která je v zářivkách obsažena. Každý z nás by měl nefunkční zářivku odevzdat ve sběrném dvoře nebo v obchodě při koupi nové. Je to zdarma a pomůžeme tím chránit naše životní prostředí.

Koncem listopadu skončí tříměsíční pilotní projekt Ekolampu a městské části Praha 6, který má za cíl nalézt nejefektivnější možnosti rozšíření sítě zpětného odběru zářivek pro běžné domácnosti. Ve spolupráci s informačními centry radnice, obchody, sběrnými dvory a školami byla pro obyvatele Prahy 6 vytvořena nová sběrná místa. Od příštího roku se dle výsledků tohoto pilotního projektu bude rozšiřovat sběrná síť v celé České republice.

Pro toto předvánoční období navíc Ekolamp připravil online soutěž o atraktivní vánoční ceny, jejímž cílem je zejména zvýšit povědomí o možnostech a nutnosti sběru a recyklace světelných zdrojů. Jednoduchý soutěžní kvíz spolu s dalšími zajímavými informacemi naleznete na www.rozsvitimevasevanoce.cz.

Debata k článku 'Ekolamp rozsvítí Vaše Vánoce'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Zima

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz