Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Hrajte s EKOLAMPEM o vánoční stromky

Dejte letos dárek i životnímu prostředí

Po úspěšném loňském prvním ročníku je tu opět vánoční vědomostní soutěž "Rozsvítíme Vaše Vánoce", ve které můžete vyhrát vánoční stromek v květináči s velkou sadou krásných ozdob a moderním LED diodovým osvětlením.

Každý, kdo od 16. listopadu do 13. prosince na webu soutěže www.rozsvitimevasevanoce.cz správně vyplní krátký kvíz, má šanci ušetřit čas při shánění pěkného vánočního stromku. Svou výhru – živý vánoční stromek - si navíc může pěstovat pro příští vánoční svátky, nebo ji vysadit do volné přírody.

Podle výzkumu společnosti EKOLAMP, která v České republice zajišťuje sběr a recyklaci světelných zdrojů, výrazně vzrostla v českých domácnostech za poslední tři roky obliba úsporných zářivek. Zatímco v roce 2006 je používalo 38% domácností, v letošním roce je to již 60%. S narůstajícím množstvím těchto světelných zdrojů je však úzce spojena i otázka jejich budoucího zpětného odběru a recyklace, protože tato zařízení obsahují malé množství rtuti. V popelnicích na komunální odpad končí každým rokem méně zářivek, přesto to v loňském roce bylo stále ještě 39%. Dejte tedy letos dárek životnímu prostředí a více se věnujte zpětnému odběru a recyklaci nefunkčního osvětlení ve svém okolí.

Nadělte své škole či úřadu bonusy za malou sběrnou nádobu

Nezisková společnost EKOLAMP se rozhodla nová sběrná místa přiblížit lidem. Od září zcela zdarma dodává http://www.ekolamp.cz/msn/zakladni-informace/nový typ malé interiérové sběrné nádoby, jež by měla ulehčit zpětný odběr použitých světelných zdrojů z českých domácností. Sběrným místem se tak může stát každá organizace, která se rozhodne umístit speciální sběrnou nádobu ve svých prostorách na veřejně přístupném místě.

Kromě dobrého pocitu z ochrany životního prostředí mohou nová sběrná místa získat za umístění sběrné nádoby zajímavé finanční bonusy - například roční paušální odměnu za provozování sběrné nádoby nebo odměny za množství sesbíraných světelných zdrojů. Zájemcům, kteří smlouvu o zřízení místa zpětného odběru uzavřou do 31. 12. 2009, bude navíc vyplacena jednorázová odměna ve výši 2000 Kč. Přesvědčte svou školu, místní úřad či podnik, aby si o sběrnou nádobu požádaly! Více informací najdete na www.rozsvitimevasevanoce.cz.

Debata k článku 'Hrajte s EKOLAMPEM o vánoční stromky'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Kůň na pláni

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz