Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Jak jsme zachraňovali konipasí samičku

Jen tak si sedím v obýváku a najednou slyším takové tiché „psíb“ nikoli ale z venku ale z útrob domu kde bydlíme.

Začali jsme tedy pátrat odkud se ten krásný pronikavý konipasí hlásek ozývá. Z venku to nebylo. To bylo jasné. V místnostech kde byl slyšet taky nikde nepoletoval. „Jasně, zapadl komínem do šachty a nemůže ven“ napadlo manžela.

Konipasí slečna v šachtě - klikněte pro zobrazení detailuKonipasí slečna v šachtě
autor: Lenka Kadlíková, http://www.priroda.cz
Popadli jsme tedy baterku a šli prozkoumat komínovou šachtu. A ejhle. Po chvíli pátrání se ve světle baterky objevila krásná konipasí samička. Koukala na nás usazená na nějakém výběžku a vůbec se jí k nám nechtělo. „No jo, ale jak ji dostaneme ven?“ říkáme si.

Odchycená konipasí slečna - klikněte pro zobrazení detailuOdchycená konipasí slečna „Rukou na ní nedosáhnem navíc bude se bát a bude se schovávat.“ Po chvíli přemýšlení se rozhodujeme zkusit ji nahnat k otvoru kterým jsme svítili pomocí něčeho dlouhého strčeného do protějšího otvoru z koupelny. Nebylo to snadné ale po chvíli se zadařilo. Konipasí samička vylétla z díry a zamířila si to z WC přímo na okenní parapet. „Viditelně nemá žádná zranění“, zajásali jsme. Na parapetu jsme ji opatrně odchytili a donesli na balkón. Holka z toho všeho byla tak zmatená, že se jí vůbec nechtělo odletět. Dobu poskakovala v truhlíku s květinami. Nakonec se však rozhodla konečně odletět na lípu stojící kousek od našeho domu.

Konipasí slečna na truhlíku - klikněte pro zobrazení detailuKonipasí slečna na truhlíku
autor: Lenka Kadlíková, http://www.priroda.cz
To co se dělo potom se dá jen těžko popsat. Ani jsem netušila co máme kolem ptáků. Snad všichni se najednou slétli k naší konipasí samičce a začal neuvěřitelný uvítací koncert. Nic podobného jsem dosud nezažila.

Po podrobnějším prozkoumání šachty jsme našli ještě jednoho bohužel již uhynulého ptáka. Samička mu nejspíše přiletěla na pomoc a uvízla tam.

Debata k článku 'Jak jsme zachraňovali konipasí samičku'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Žebřík do nebe

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz