Inspirace přírodou (3. díl) - přírodní zákony platí i pro býložravce

autor: Stanislav Kunc
Pamatujete na epidemii nemoci BSE, způsobené podáváním tepelně zpracované masokostní moučky kravám ? Tedy opět epidemie způsobená výhradně podáváním nepřirozené stravy. Jistě, mnohý si řekne, co to je za hloupost dávat býložravci živočišný produkt... Ale tato okolnost by zas až tak nevadila, o tom si ještě povíme. Jádro pudla je schované v něčem jiném a to sice opět v tom, že tento produkt je n e p ř i r o z e n ý.

Ona totiž i ta kráva (volně se na louce pasoucí) je tak trochu masožravec. Spolu s trávou a bylinami zkonzumuje i spousty brouků, výkalů, slizu, larev, mrtvolek, bakterií. A navíc má v 1. žaludku obrovskou kolonii prvoků, které v 3. žaludku stráví, takže její příjem bílkovin je až ze 20-30 % kryt z živočišných bílkovin. Jenže - p ř i r o z e n ý c h živočišných zdrojů...

Udělejme si opět srovnávací tabulku :

surovina chovaný býložravec volně přirozeně žijící býložravec
čerstvá a sušená tráva a byliny ?% 95% stravy
dřevo, šišky ?% zbytek jeho stravy
syrové ovoce, ořechy, semena ?% zbytek jeho stravy
obilí syrové či tepelně zpracované 90% stravy -
tepelně zpracovaná zelenina zbytek jeho stravy -
umělé vitamíny zbytek jeho stravy -
Tedy opět, podobně jako u psů, styčných bodů mezi potravou přirozeně a v zajetí žijícího králíka aby člověk pohledal... Všimněte si zajímavé kapitoly obilí, které není přirozené ani býložravci (z toho prostého důvodu, že v divočině nikde neroste) a člověk ho nutí dokonce i masožravcům (!!!) viz 2.díl tohoto seriálu.

Já osobně chovám dva zakrslé králíky - samice. I v jejich chovu jsem dal radši na rady a doporučení MVDr. Přírody, pojďme se podívat jak se to vyplácí...

Jeden z králíků má už více jak 6 let, zakoupen v jednom mezinárodním řetězci s hobby výrobky, tedy žádný exkluzívní chov :-), druhý má přes 1 rok, toho jsme dostali u běžné chovatelky krom jiného i králíků, které ale nemá na chov a prodej, tedy opět obyčejný zakrslý králík. Schválně vám neprozradím který z nich je který, zkuste si tipnout která z nich je ta králičí babička a která teprve odrostlá puberťačka. Díky přírodní stravě je kvalita a krása chlupů, očí de fakto nerozlišitelná. Stejně tak i co se pohyblivosti týče, nevidím žádný rozdíl.

Ani jeden z králíků nebyl nikdy proti ničemu očkovaný, nedostali nikdy žádné léky, nikdy jsme s nimi nebyli u veterináře (krom ostříhání drápků). Poslední 4 roky tráví jaro až podzim celodenně na balkoně, dostávají výhradně přírodní stravu (viz tabulka výše). A nejenže žádné nemoci ale ani nikdy slepené bobky či průjem, sebemenší výtok z očí (projevy to detoxikace ale moji králíci nemají co detoxikovat), žádný problém se srstí či cokoliv jiného.autor:
datum vydání:
12. listopadu 2012


Diskuze k článku „Inspirace přírodou (3. díl) - přírodní zákony platí i pro býložravce“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru